Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autót vennénk, Opel,...

Új autót vennénk, Opel, Dacia, Suzuki?

Figyelt kérdés

A használt kocsikat rövid keresgélés után kizártuk, mert kereskedőknél majdnem csak széthajtott dízelek vannak (Zala), túlságosan meg nem értünk az autókhoz és félünk, hogy befürödnénk valamivel.


Új autók közül eddig csak Opel Astrával szemezgettünk komolyabban, 4 millió körül vannak.

Most még egy Dacia Logan vagy Sandero (Arctic felszereltséggel) merült fel mint ötlet, vagy esetleg Suzuki, de ebből még nem néztünk semmilyen modellt.


Mit szeretnénk:

- Türhető méretű csomagteret és nagyjából kényelmes férőhelyet 5 embernek (az Opel Corsa például ezért esett ki).

- Nem szoktunk gyakran cserélni kocsit, csak ha már muszáj, tehát ez is valószínűleg gazdasági totálkárig lesz hajtva (15-20 év). Ebben az időtávlatban tehát jó lenne, ha bírná és nem kezdene el szétrohadni mondjuk 10 évesen.

- Dízel kizárva. 90%-ban városban lesz használva az autó, de van évente pár hosszabb út országon belül. Nem tudom mennyire szenvedős egy ezer köbcentis Dacia-val autópályán menni, meg esetleg főútvonalakon előzni.

- Extrák tekintetében nagy igények nincsenek, klíma mindenképp legyen, meg központi zár, bár gondolom ez manapság már majdnem mindenben van.


Milyen új autót ajánlanátok 4-4,5 millióig a fentiek figyelembe vételével? Nagyon szemezgetek a Daciaval és bármennyire is előítéletes vagyok velük szemben, mégiscsak nagyon olcsóak. Mi a buktató velük kapcsolatban?



2019. febr. 14. 20:01
1 2
 1/20 anonim válasza:
50%
Használt autótól sem kell félni még ha nem is értesz hozzá, el kell vinni vásárlás elött a kiszemelt példányt egy annak saját márkaszervízbe és meg kell nézetni. Ilyen uticéllal tényleg nem érdemes dízelt venni, de egy 1.0 benzines sem jó megoldás autópályán hiába van beletuszkolva 110 lóerő, egy suzuki viatra 1.6 gl szerintem megfelelne a céljaidra és méghozzá 4 kerék meghajtású is.
2019. febr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Suzuki Vitara, Dacia Duster
2019. febr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
46%

Nézzétek meg a Dacia Dokkert . az igazi családi autó és kb 4 milla.

1.6 benzines vagy dizel ez bírja.

2019. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A Docker már ágyúval verébre esete lenne. Nem mindennapos, hogy egyszerre megy az egész család valahová, de azért nem baj, ha nem nyomorgunk egy 2 órás úton, ha olyan van.
2019. febr. 14. 20:31
 5/20 A kérdező kommentje:
Dokker*
2019. febr. 14. 20:32
 6/20 anonim ***** válasza:
Én ha ennyit fordithatnek autora akkor egy Suzuki sx4 crosst vennék
2019. febr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

5 ember számára kényelmes új autó, 4-4.5 millióért nincs sem Suzuki, sem Opel márkajelzés alatt, kis méretű autókat adnak annyiért, kis csomagtartóval, 4 személy számára elviselhetőt (még, ha papíron 5 személyes is)


A Dacia lehet méretben megfelel, Logan, Duster, Sandero, Lodgy közül lehet keresgélni.

Nyilván egy nagyobb méretű bódét cipelő motor nem lesz takarékos, tehát nem kell 5-6 literes benzin fogyasztást a feltételek közé berakni.

A Dusterből rengeteget adnak el, arra várni is kell talán néhány hónapot, mert nincs raktár készlet.


Buktató a garancia idő lejárta után jöhet, de nincs semmi konkrét.

A Dacia a Renault - Nissan fejlesztésekkel készül, olcsóbb, gyengébb minőségű anyagokat használnak, kevesebb extra van az autókban, az alacsony árból veszítve néhány év múltán még olcsóbban lehetne eladni, ami viszont nálatok nem cél, arról meg nincs adat, hogy 10 év múlva milyen állapotban lehet egy most újan megvásárolt Dacia.


Másik verzió lehetne a Lada, de azt inkább gondolom bizonytalannak, az "nagyon orosz", a Dacia mögött legalább ott van a Renault, és a Nissan.

2019. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy nagyjából legyen kényelmes :D Egy Corsa is öt személyes (gondolom én), de azért mégiscsak ég és föld 5 emberrel az, meg egy Astra mondjuk. Szóval ilyen viszonylatban értem ezt.

Inkább akkor így fogalmaznék: nem városi kisautót akarunk.

2019. febr. 14. 20:41
 9/20 anonim ***** válasza:

"Új autók közül eddig csak Opel Astrával szemezgettünk komolyabban, 4 millió körül vannak."


Azért ez így nem igaz. 4 millióért a full fapad belépő modellt kapod meg kedvezménnyel. Listaáron valami 4,85-től indul az alaptípus.

Tavaly vettem ilyen autót. Összességében elégedett vagyok vele. Igaz, ez listaáron 9,1 volt, tehát közel nem alap verzió.

2019. febr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Kifutó szériás, gondolom J és olcsóbban adják emiatt, szerintem söprik ki őket.
2019. febr. 14. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!