Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 4 1.6sr (AKL), milyen...

Golf 4 1.6sr (AKL), milyen motorolaj való bele? És egyéb kérdések (ABS, féklámpa, önindító. )

Figyelt kérdés

Üdv!


Adott egy 1998.12. havi 4-es Golf 1.6sr, AKL motorkódú autó 273.000 km-el. 3.000 km-el ezelőtt volt benne olajcsere előző tulajdonosnál, 1 hónapja vásároltam, akkor szinte maximumon volt a szint. Most felvillant az olajlámpa, csipogott és kb 2-3 perc után elaludt. Szinte csont száraz a páka. Tócsát, folyást, csepegést, szivárgást nem vettem eddig észre. Mitől lehet ez, tényleg ennyire "olajzabáló" ez a motor? Túlzásnak érezném azért ennyire... Illetve milyen olaj való bele ekkora futásteljesítmény után? Természetesen tudom, hogy az előírás 5w40, de annyi pletykát hallottam már, hogy ennyi km után 10w40 is kíméletesebb lehet bele. Inkább kérdeznék, mielőtt elhinném a pletykákat.


Másik dolog: ABS lámpa gyakran felvillan, jelen van néhány napig, aztán elmúlik, majd néhány naponta újra előjön. Ilyenkor a fékpedál "kalapál", ritkább esetben kattogó hanggal kísérve jobb első kerék felől. Jeladó probléma lehet? (Csatlakozások rendben vannak)


Szinte minden indításnál fémes hangot hallani. Youtube videók alapján teljesen ugyanaz, mint az abban szereplő önindítók (starter noise) "porszárazzá válása". Ott szétszedik, műszerzsírt kennek a fogaskerekekre és elvileg megoldja. Ez igaz lenne, illetve tényleg megoldja, vagy csak átmeneti és új önindítóra lenne szükségem? Ebben az esetben szintén csak 1.6sr (AKL)-ből lenne jó egy újabb önindító?


Utolsó kérdésem: a fékpedált nyomva tartva csak néha világít a féklámpám (mindkét oldalon egyszerre van jelen ez a jelenség). Izzóprobléma vagy inkább a féklámpa kapcsoló lesz cserés?


Elnézést, ha butaságok, második autóm. Az első egy fapados 3-as Golf volt, amiben semmi elektronia nem volt, még szervó sem, emiatt szinte minden új nekem ebben az autóban.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. febr. 20. 10:41
 1/2 A kérdező kommentje:
Illetve az még kimaradt - bár ez kevésbé fontos - hogy valaki esetleg tudna-e linkelni fényszórómosó kupakról, fedélről linket, ahol lehetne vásárolni. Unix, Bárdi oldalakon, illetve Google segítségével sem találtam magyar webshopokat vagy csak nem tudom pontosan hogyan keressek rá.
2019. febr. 20. 10:52
 2/2 anonim ***** válasza:

Amelyik motor ennyire eszi abba pont jó a legolcsóbb olaj.

Hiába töltenél bele jobbat, drágábbat ez már nem fog megjavulni.

A többivel meg jobb ha szervizbe méssz, , ezt úgyse tudod otthon megbütykölni, mivel nem is igen értesz hozzá.

Persze egy önindítót nem olyan nagy dolog levenni és átnézni, megkenni ha kell. De lehet hogy jobb egy újat feltenni rá és az megint bírja vagy 15 évig.

2019. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!