Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt diesel autó vásárlása...

Használt diesel autó vásárlásakor az autó állapotát tekintve mely dolgokra kell a legjobban figyelni, ill. vásárlás után mely kopó alkatrészeket kell legtöbbször javíttatni/cserélni?

Figyelt kérdés

Adott egy Bmw e39 530d touring 1999-es évjárat, 315000 km-el napi használatból. Nem vagyok nagy szaki, ezért szeretném kérdezni véleményeiteket, tapasztalataitokat. Lenéző, “minek akarsz autót venni, ha nem értesz hozzá” kommenteket köszönöm nem kérek.


A normális válaszokat előre is köszönöm!



2019. febr. 21. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
hozzá értővel menjél autót venni...meg én egy szervizbe bevinném és mindent átnézetnék,aztán utána eldöntöm,hogy mit is akarok. Nem igazán tétel amit erre "feleslegesen" kifizetsz,mert ha olyat veszel akkor rövid időn belül a többszöröse lehet amit belenyomsz.
2019. febr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megnézed a rozsdát.

Festékmérővel vegigszaladsz rajta.

Motortérben is kell lennie 60-70 mikronnak. Ott is.

A legjobb ha teljesen hideg motornál indítasz rá, akkor egyből kiderül vane valami komoly gyíkja.


Probálgatod a motort. Próbakörön meleg motort lepadlózod, a barátod meg követ és nézi mit nyom ki.

Olajbetöltő, hűtőviz sapkáját megnézed neme túrós.

2019. febr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kezd azzal, h lekerdezed a rendszam alapjan az adatokat, meg mielott messz megnezni...
2019. febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem faceliftes 525D van. Motorikusan a common rail rendszerűek megbízhatóak szoktak lenni (Persze azért át kell nézni),a kasztni az ami rozsdásodik,gondolok itt az ajtók aljára,csomagtartó nyitó és rendszámtábla világítás körül,csomagtartó zár körül
2019. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 D. Brasco ***** válasza:

A kombi e39-nek ugy rohad a hatulja(csomagterajto) mint semmi mas ilketve a szokasos helyeken(sarvedő-főleg a lökharito talalkozasanal,küszöbök)is eszi a vasoxid!A km allast nyugodtan megszorozhatod legalabb 2-vel egy ilyen idős kombi dizel eseteben!

A 30D egyebkent egy nem rossz motor,maga a blokk biztosan birni fogja de a perifériákkal tuti lesz bajod

2019. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is én BMW rajongóként azt mondanám hogy hacsak nem az E39 az életed szerelme akkor ahelyett 3-as szériát kell nézni. Lehet nincs akkora imidzse, és mindenkinek olyan van. De pont emiatt könnyebb hozzá is nyúlni és olcsóbb hozzá az alkatrész. Emellett a szérián belül sok alkatrész átjárható. E39-hez még a felnik se jók más autóról. Ha mégis ehez ragaszkodsz akkor kezdjünk neki.


Először is próbálj meg valakit szerezni aki tapasztaltabb. Ha ez nem megy akkor nehezebb dolgod lesz.

Leírom hogy én hogy szoktam autót nézni. Nem biztos hogy ez a legjobb módszer, biztos vagyok benne hogy lesz itt olyan aki nem ért valamivel egyet. De nekem ezek az apró trükkök váltak be eddig.


1. Kérd le a rendszámot, nézd meg minden rendben van-e.


2. Nézz utána az autó típushibáinak.

Gyakori 90s BMW hibák:

- Rozsda (de tényleg, akkor is ha elsőre nem látod). Mindenképp csendben emeld meg az ÖSSZES emelési ponton. Ha hallod hogy ropog benne a rozsda akkor ne hozd el. Meg lehet csináltatni. De végigszenvedtem. Nem éri meg. Soha többet. Keresd az emelési pontok környékén, a küszöb alatt és az ülések alatt. Ha a pogácsák nincsenek benne akkor az már szét van rohadva akkor is ha nem látod. Ott kell hagyni. Emellett a lábak helye alá nézz be. Ott szeret a sós hó lejönni a cipőkről és kimarni a kasznit.

- Hűtésrendszer: Most szpok vele. De sajnos ez olyan hogy egy átvizsgálás alkalmával nem mondja meg az ember a sok apró hibát ami kijön. Sajnos nem szedheted szét az autót ott helyben. De jó hogyha egy hozzáértő meghallgatja hogy olyan hangja van-e ami egészséges.

Ajtók és ablakemelők. Elég magától érthetődő. Minden apróságot kipróbálsz rajta.

- Elektronikus problémák, legfőképp lámpák meg klíma. Ez is elég egyszerű. Kipróbálgatsz mindent.

- Lötyögős váltó: Kopik persze, húsz év alatt pláne. De azért van egy határ. Ha nagyon lötyög akkor tépve volt. Nem jó jel.

- Felfüggesztés. Sajnos ezt nulla hozzáértéssel nem fogod kiszűrni akkor se ha leírom. El kell vinni tapasztaltabb emberhez.

- Folyások a csövek mentén. Leginkább a szervónál. Nem nagy dolog. Meglazul a bilincs, elkopik vagy kirepedezik a cső, meg kell húzni vagy cserélni és ATF-el utánatölteni. Benn there, done that. De ha nem vágod akkor tud álmatlan éjszakákat okozni az olajfolt a kocsi alatt és a sírás mikor kanyarodsz.

Most ennyi jutott eszembe, de jobb ha részletesebben utánanézel.


3. Mikor telefonálsz, úgy kezd hogy "Jónapot, a meghírdetett autó iránt szeretnék érdeklődni" Ne mond a tipust, ne mond hogy a BMW iránt. Csak hogy az autó. Így a válaszból tudni fogod hogy egy kereskedővel van-e dolgod, vagy valakivel aki az adott pillanatban csak 1-et hirdet (attól még lehet kereskedő, de kisebb az esélye)


4. NAPPAL, jó fényben nézed meg az autót. Ha "pont boltból jövök" az gyanús. Valószínű nem jó hidegen. Megemeled, benézel alá, és nem haverkodsz sem az eladóval sem az autóval míg nem mérted fel teljesen. Nem dőlsz be semmilyen "délután jönnek érte" dumának. Ha elviszik mi van? Lesz másik fent a hahu-n még a héten.


5. Tesztvezetésnél nem szól a rádió, nem dumáltok sokat a csávóval. Megpróbálod hallani hogy megy az autó. Előre közlöd mit fogsz csinálni, mert nem a te autód. De üzem melegen a magasabb fordulatokat is kipróbálod.


6. Lehetőleg elviteted egy szervizbe is mielőtt megveszed. 5000 forint. Egy 530d árához képest semmi pénz. És sokat megspórolhatsz vele akkor is ha 4-szer kell kifizetni.


Igazából vásárolhatsz diagnosztikát meg festék-vastagság mérőt. De ami igényesen van megcsinálva annál szerintem mindegy. Ami meg nem azt úgyis ujjal is kiszúrja az ember.

2019. febr. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!