Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vételnél GFB biztosítás...

Autó vételnél GFB biztosítás megkötése hogyan történik?

Figyelt kérdés

Tegyük fel elmegyek 200-300 km-re egy autót venni. Megkötjük a szerződést, amiben szerepel óra perc is.

Innentől elvileg megszűnik az eladó által kötött GFB.

Kifizetem, elhozom. Úgy jövök haza, hogy nincs rajt GFB.

Itthon bemegyek a biztosítóhoz, és megkötöm rá.

Ez tényleg így működik?

A hazaúton nincsen rajt biztosítás? Vagy van türelmi idő?



2019. febr. 21. 10:10
 1/6 D. Brasco ***** válasza:
Elvileg a helyszinen kellene kötnőd rá biztositast!Ezt meg is tudod tenni az interneten!Ha nem elhozod majd masnap megkötöd,de tenyleg ne hanyagold el mert ugy igy eleve nem is kozlekedhetnel meg napi fedezetlensegi dijat szamolnak fel amig meg nem csinalod
2019. febr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
75%
Plusz ha véletlen pont a hazaút alatt történne valami probléma, akkor biztosítás híján neked kell az okozott kárt megtéríteni. Okostelefonon is lehet biztosítást kötni, érdemes.
2019. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én eddig megvettem, hazamentünk, és otthon kötöttem online.

Szerencsére soha nem volt baj a hazaúton, ha lett volna, az szívás.

Ha teheted, kösd meg netrisken a helyszínen, és már van is biztosításod.

2019. febr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Online ėrdemes megkötni. Kb 10 perc alatt megvan.
2019. febr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Normális ember nem jár KGFB nélkül. Telefonon, laptopon, bárhogy meg lehet kötni pár perc alatt
2019. febr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megkötheted előre is egy befotózott forgalmi alapján, ha mégsem jön össze a deal, le lehet utána mondani a biztosítást. Biztosítás kötésnél nem a fedezetlenségi díj a vészes 1-2 napra 1-2 ezer, hanem az ha hazaúton egy 30 millás Merciben, vagy Scaniában okozol egy 10 millás kárt, azt is zsebből kell fizetni, mert nem volt a kocsin biztosítás.
2019. febr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!