Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mivel tudnám...

Szerintetek mivel tudnám növelni a motoron teljesítményét?

Figyelt kérdés
Van egy 1998as Aprilia Scarabeo 50 2T egy gianelli sportkipufogoval. Most ilyen 70km/h a vége és a végsebességen és a gyorsuláson szeretnék növelni

2019. febr. 22. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Hivatalos úton komoly változás:

Jogsi, papíros 125 ccm motorra cseréled le.

Nem hivatalos úton komoly változás:

Nagyobb henger, 0 papírozás.


Komolytalan tuningok: minden más :)

2019. febr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyobb motort, hozzá több uzemanyag. De ez költségekkel jár, valamint egy közúti baleset során komoly bírsággal.


De azért arra szamits, ha tuningra adod a fejed, akkor a fogyasztásod is felmegy egy autó szintjére. 4 liter körülire

2019. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogyha a tuning elkezdődik akkor egy idő után elég erős és gyors lesz a gép csak nehezen áll meg. Kicsit buherálunk a fékeken. Gyenge futómű, ott is hozzányúlsz. Ráköltesz 100-200 eFt-ot, és cserébe ahogy mondtad 4 litert akkor eszik ha szakadékban zuhan, megzabál annyi üzemanyagot mint egy komolyabb gép. De soha nem lesz olyan. Ha van pénzed fektesd jogsiba ha még nincs, és vegyél valami használt 125-öt. Nagyobb élmény lesz mint egy széttuningolt "50" ccm Aprilia.
2019. febr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sosem értettem mi értelme kis köbcentis motorokat tuningolni...

A legjobb tuning a köbcentinövelés, ez mindenhol érvényes.

2019. febr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ilyen apróbb dologgal mint nagyobb főfúvóka és könnyebb görgők az segítene szerintetek?

2019. febr. 23. 09:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem értem hogy 50-es motortól miért nem elég a 70km/h !? Mit vársz tőle, 100-as utazót?
2019. febr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem, csak szeretném kihozni belőle a maximumot. És ezzel a kommentel nem jutottam előrébb...
2019. febr. 24. 20:05
 8/8 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


Kérlek válaszold már meg azt nekem, hogy egy ROBOGÓnak miért nem elég a 70 km/h sebesség?


Nem kötözködni akarok, semmi ilyesmi nincs a fejemben. Csupán kiváncsi vagyok arra, hogy egy robogót mi értelme van tuningolni? Az én agyam szerint ezek a motorok gyári állapotukban tökéletesek arra, amire alkották őket, hiba nélkül kiszolgálnak évekig, teszik a dolgukat.


Én is motoros vagyok. 3 motorom van, egy KTM MX500, egy Ducati 848, és egy Aprilia SR50. A robogót semmiért nem adnám, mert munkába járáshoz, és a városban verhetetlen. Soha nem fordult meg a fejemben hogy buheráljam, tunningolja. Volt RS125 és RS250, na azokat csúcsra huzattam, de azoknak az a lényegük, hogy élvezd amit nyújtanak, és motorozd ki belőle amit tudnak.

2019. márc. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!