Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék a kocsimba tenni...

Szeretnék a kocsimba tenni ilyen helyzetjelző led csíkot. Hogyan működik? Mennyibe kerül? hol lehet beszerezni?

Figyelt kérdés

Vettem egy 1999. Suzuki swiftet (1.3 GC) és szeretném egy picit rendbe rakni, fiatalossá tenni.

gondoltam ilyen led csíkra előre, csak nem tudom hol lehet felrakatni rá?

ha lesötétítem az ablakokat az a műszaki vizsgán baj lehet? mert hallottam erről is, csak a hátsó kettőt szeretném , illetve az ára is mennyi? nem értek a kocsikhoz, első autóm.



2019. febr. 22. 15:12
 1/5 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Én értem hogy első autó és szereted, én is nagy felnit, sötétítést meg minden gyökérséget akartam az első autómra, de idővel realizáltam hogy egy 1994-es 1.0 Swiftre nincs értelme locsolni a pénzt (ez 2009-ben volt).


Ez arra jó hogy ha szeretnél szerelgetni megtanuld az alapokat, ha gondolod megpróbálhatod magadnak lefóliázni, beköthetednek magadnak a lededet (akár a lámpát szédszedve belülre is), de nagy összegeket nem verdesnék bele. Ha valami olyat akarsz létrehozni ami nincs minden sarkon, jó legyen ránézni, akkor valami értelmesebb alapra kellene építkezni.


Félre ne értsd, nagyon jók a Swiftek, szerettem, nem derogálna visszaülni egybe (bár akkor már 3ajtós 1.3 16v legyen), de nem gondolom hogy az a kategória amire kinézetben érdemes lenne költeni.

2019. febr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 veterán vas ***** válasza:
44%

Az a baj, hogy aki ma sötétített üveget akar és LED csíkot, az holnap már futóművet akar ültetni, a jövő héten pedig elől/hátul motoros, összkerékhajtásos, turbós....stb...csodákról fantáziál.

Miért nem lehet elfogadni úgy egy autót, ahogy a gyáriak megalkották?

Vagy ha nagyobbak az igények, akkor egyből "olyat" kell vásárolni, és nem utólag buherálni.

2019. febr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vegyél inkább egy szép matricát, meg cd-t a visszapillantóra. Csak ne a bárányattilabaszatóskoromix #35-öt, mert az fog szólni.
2019. febr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen autóm van, szerethető gépek, és nagyon hálásak! Nekem tetszenek is. :)

Viszont tényleg ne legyél gyerekes. Rég lejártak ezek a " jóska tuningolások " szerintem..

Vegyél rá egy szép 13 gyári alufelnit, vagy talán 14 colost, az még elfér bőven alatta, vegyél rá egy szép ködlámpát, az ajtókra esetleg légterelőket (még hasznos is), és körülbelül ennyi elég is rá, és szépen is néz ki. Meg még esetleg valami Suzukis matricát a hátuljára ( közösségi oldalon keress rá: Régi Swift team, ott tudsz rendelni ilyet a csoporttagoktól + hasznos tanácsokkal is el tudnak látni a későbbiekben, jó kis közösség:) )


Erre igaz egyébként az a mondás, hogy a kevesebb néha több.. :)


Inkább a kasztni legyen egyben. A nyúlványoakat, gólyalábakat, tornyokat nézd át, azokkal gond szokott sajnos lenni.


De, hogy a kérdésedre is válaszoljak:


" Abban az estben szabályos, amennyiben megfelel a lenti követelményeknek:


Csak olyan fólia helyezhető fel az autó ablakaira, amely rendelkezik H-engedélyszámmal, és műbizonylattal. Ez a felhasznált anyag szabályoknak megfelelősége mellett egyúttal garantálja az autósok számára a minőséget is.


Eddig sok gond volt a szedett vetett, hamisított vagy teljesen komolytalan műbizonylatokkal. Ezért vezette be a SunTek (usa) a hatóságokkal egyetértésben a hologramos és nem hamisítható műbizonylatot. Emellett a H jelzésű engedélyszámot a fóliázott ablakra is fel kell tüntetni, matrica formában eltüntethetetlenül.A műbizonylatnak az is szerepe, hogy a vevő biztos legyen benne hogy megfelelő pótalkatrészt szereltek fel az autója üvegére szakebmer által, akinek az adott évre érvényes regisztrációs száma van. Egyebként a fólia nem lehet reflektív, mivel azt balesetveszélyesnek tartják.


Magyarországon a gazdasági és közlekedési minisztérium 84/2005. (X.11) GKM rendeletének 3. §-a szerint személygépkocsik esetén, nem csak a hátsó oldalsó ablakok, de a hátsó szélvédő is bármely sötétségű fóliával jogszerűen telepithető, amennyiben a fólia magyarországi minősítéssel ("H" engedély) rendelkezik, valamint a gépjármű két oldalsó tükörrel van ellátva.



1. A "B" oszlop mögötti üvegek (hátsó oldalsó, hátsó szélvédő) csak érvényes "H" minősítő jellel rendelkező anyaggal fóliázhatók, a fényáteresztéstől függetlenül.


2. A vezető üléssor melletti üvegek is fóliázhatók olyan anyaggal, mely rendelkezik érvényes "H" minősítő jellel, de összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 70 %-nál (AU 75, SCL).


3. Az első szélvédő esetében, kivéve a lehajtott napellenzők által takart felület (ahova sötétítő csík szerelhető), is fóliázható, érvényes "H" jellel rendelkező anyaggal, ha összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 75 %-nál (SCL). "


Az meg, hogy mennyibe kerül, az attól függ, hogy mennyiért vállalják. Google-ba beírod a településedet, vagy ha ott nem találsz, akkor a környékbeli települések nevét, mellé írod, hogy autóüveg fóliázás, és ha táláltál szakembert, kérsz árajánlatot, és időpontot.

2019. febr. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A nappali menetfényt én is utólag szereltettem az autómra, szerintem nagyon hasznos. Úgy van bekötve, hogy a nyújtás ráadásakor felkapcsol, a tompított fényszóró bekapcsolásakor pedig automatikusan lekapcsol (ez szabály, egyszerre nem világíthat mindkettő). Javaslom hogy márkás "E" minősítéssel rendelkező darabot vegyél, azzal vizsgán sem lesz probléma. Én ezt választottam: Osram LEDriving® LED DRL 301 PX-5 CL15

Bármelyik autóelektronikával (is) foglalkozó műhely beszereli néhány ezer forintért. Ha nincs ilyenben gyakorlatod akkor érdemes is rájuk bízni, akkor szakszerűen lesz beszerelve.

2019. febr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!