Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Itt az új, ingyenes autó...

Itt az új, ingyenes autó életút lekérdezés, ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Pl. 2002-es az autó, de 2013-ban került először MO-n forgalomba, és ugye le van írva a km állás is. Na ez az esetek 99%-ban tekert km állás gondolom...?


Az első eredetileg is itthoni forgalomba helyezéstől számítva mikor van az első kötelező vizsgálat amikor is rögzíthetik a km állást?


Ha ez a fenti időpont több mint aminek lennie kéne akkor gondolom 100 hogy külföldi volt és rendszerint tekert...?


2019. febr. 22. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Külföldről hozott kocsiknál nincs sok értelme a magyarországi nyilvántartásnak, mert csak azt tudod meg, mennyit futott az autó, mióta itt van.

Az órákat a műszaki vizsgán ellenőrzik, tehát új kocsik esetében jellemzően 4 év után. Vizsga előtt vissza lehet állítani az órát. Érdemes a márkaszerviz adatait is lekérni, mert ott azért legalább kétévente megfordul a kocsi.

2019. febr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sőt, ha magyarországi első forgalomba helyezésű lenne az a 2002-es autó, akkor is csak 2013-tól lenne róla bármilyen adat. Ugyanis akkortól rögzítik a rendszerben az óraállásokat.

Nem tudom más márkáknál mi a helyzet, annak idején én is próbáltam informálódni márkaszervizben. De személyiségi jogokra hivatkozva csak arról az autóról és csak akkortól adnak ki információt, amióta a tulajdonomban van. Azaz az előéletről egy büdös szót nem szólnak. Amióta a tulajdonomban arról nyilván tudok. Azaz gyakorlatilag semmit nem ér.

2019. febr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor kb. semmit nem ér az egész. Ja, és még így is sokan titkolják a rendszámot. Nagyon sok kereskedő is!


Kimozaikolják, leszedik addig stb... Lassan amúgy a tekert órájú német autók hazája leszünk.

2019. febr. 22. 18:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Néha-néha lehet érdekes dolgokat megtudni, de egyébként valóban nem 100%-os módszer. Behozott autónál meg semmi eredménye.
2019. febr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet azért, mert mindenki öreg házaspár által hálószobában tejjel-mézzel tartott ezerkm-es használt autót akar, ócsóért.
2019. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Sziasztok!


Én is használtam ezt az új alkalmazást,

Viszont valamit nem értek!

Beírtam a rendszámot, ki is adta az adatlapot viszont az adatlapján már egy másik rendszámú autó fényképei vannak ott!

Hogy lehet 1 autónak 2 rendszáma? Ez mi?

2019. febr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Lemaradt: hozzáteszem hogy ha pedig azt a rendszámot írom be amelyik a fényképeken az autón szerepel, arra azt írja ki a rendszer hogy "ilyen rendszám nem került kiadásra" Magyarországon, valami ilyesmit ír. Kamu a rendszám?

Lehetséges?

Még jó hogy van ez az alkalmazás, érdekelt volna az eladó autó de így már elment tőle a kedvem. Ez nekem fura.

2019. febr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valamiért rendszámot cseréltek rajta. Van ilyen. Pl ha taxi rendszáma volt. Vagy valamiért ki volt vonva a forgalomból.
2019. febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!