Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 24 évesen szeretném megvenni...

24 évesen szeretném megvenni az első autóm. Tudtok ajánlani nekem megbízható, sportos/fiatalos alacsony fenntartású autót max 1,4 millióig? (részletek lentebb)

Figyelt kérdés

Szeretném ha 7 liter alatt/környékén lenne a fogyasztása, nagy motor nem kell, de azért fel bírjon menni emelkedőkön (100 LE körüli már nem rossz). A Seat Ibizát (2008-2009) néztem ki, de az 5 ajtósnak nem tetszik a hátulja, a 3 ajtós vagányabb, csak hátra elég nehézkes beülni (bár főképp napi munkába járáshoz használnám, de azért lehessen leugrani a haverokkal a balcsira vagy horvátba). A Mazda 3 sedan is nagyon bejött, de több cikk olvasása és utánakérdezés után a rozsda miatt elvetettem ezt a modellt. (10-12 évesen már nem lehet rozsdamneteset találni, na meg későbbre, mire eladnám úgyis széteszi a rozsda).

Milyen más típus van még hasonló kategóriában, ami szerintetek szóba jöhet?



#autó #Seat #Mazda 3 #autóvásárlás #kocsi #Ibiza #autó fiataloknak #kompakt autó
2019. febr. 25. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
A Toyotákban nem fogsz csalódni, érdemes körülnézni.
2019. febr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Menjen és egyen keveset, akkor dízel. Golf ennyiért jó választás, vagy Astra
2019. febr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Swift? Ennyiert kapni 1.5ost keves kmrel

Nekem 2012-es 1.2 es automata swift van 3 eve csak a kopo alkatreszeket kellett cserelni eddig es hiaba fikazzak hogy suzuki ez mar nem a 90es evekbeli szuzka maximum a megbizhatosag ami ugyanaz a kettoben :)

22/f

2019. febr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Dízelt soha! Ha rövid távokat mész, akkor pláne!
2019. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 D. Brasco ***** válasza:
Grande punto 1.4 t-jet 120lóval
2019. febr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az E12-es Corollát is nézegettem, csak az külsőre és belsőre is dögunalom, nem egy fiatalos autó. Na meg 2005-2006-os Corollát kapnék 200k+ kilométerrel fele annyi felszereltséggel, mint ugyanannyiért egy 2008-9-es ibizát, 150k kilométer körül, szebb/morcosabb külsővel.

Lehet válogatós vagyok, de anti-golfos vagyok, illetve biztosan benzinest akarok a napi 2x25 km-es ingázáshoz.

A Swifteket is néztem, nagyon racionális döntés, megbízható és olcsón fenntartható. De abból minden sarkon van egy, meg akkor már inkább a KIia Ceed vagy Ibiza. (tudom hogy ez relatív, de kinézetre jobban bejönnek)

A Grande Punto kifejezetten csúnya autó, férfi szemmel pláne:D

2019. febr. 25. 12:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem azért, de azzal tisztában vagy, hogy a Seat a VAG konszern része, ahogy a VW is?

Másrészt pedig 2x25 km-re bőven jó a dízel

2019. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Persze, tudtam, az Ibiza is a 2.generáció óta Volkswagen felügyelet alatt lett megtervezve. Nekem semmi gondom a VAG csoport autóival, csak egyszerűen nem jön át ez a golf őrület, nem szeretnék olyan autót, amiből minden sarkon van (lsd: swift, golf). A dízel motorokkal általánosságban több gond van ésnem gondolom, hogy félig városban, félig autóúton használva ekkora ingázásnál megérné a dízel.
2019. febr. 25. 13:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, hogy a megjelenés a baj csak, akkor persze, Ibiza.


A fenntartást pedig szimplán rosszul gondolod. 25 km már bőven jó dízelnek.

2019. febr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Esetleg honda civiket ajánlanám amit még nem mondtak, 2004-2005 évjárat közötti, 1.6 benzin

Szerintem gyönyörű autó és kivisz a világból

Ott van a peugeot 207, szintén szép fiatalos kocsi kevés fogyasztassál

Bár nem a megbízhatóságukról híresek, a PSA TU motorral szereltek jó konstrukciók

Ilyen van a 206os típusban is főleg, tekintve hogy közel 20 éves járgányok már teli vannak velük még mindig az utak mert nem döglenek le egykönnyen

2019. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!