Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lekérdezem a vásárolni...

Ha lekérdezem a vásárolni kívánt jármű előéletét, és látom hogy tekert az óra, lehet feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

Érdemes? Ha látom, hogy a jelenlegi tulaj 500 ezer km körülről visszatekerte 250 E körülre. Ha jól tudom, bűncselekmény.


...és ha lekérdezés után kiderül, hogy alaposan törve volt, és most hibátlan állapótúként van hirdetve?



2019. febr. 25. 23:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Honnét tudod, hogy nem cseréltek óracsoportot?
2019. febr. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ezen a vonalon kismillió feljelentést tehetnél...
2019. febr. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
és mégis, kit szeretnél feljelenteni?
2019. febr. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ennyi erovel mindenki bunozo akinek tekert oras autoja van? A magyar autotulajok 60-70%. Ezzel azok szivnak a legnagyobbat akik 1-2-3 eve vettek egy negyedrere tekert roncsratort allapotbol ujraelesztett peldanyt jo dragan mondvan egy ilyen keveset futott karcmentes allapotot meg kell fizetni,most meg el szeretnek adni es kapufa...
2019. febr. 26. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
"Ha látom, hogy a jelenlegi tulaj..."
2019. febr. 26. 07:30
 6/21 D. Brasco ***** válasza:
45%
Alapból elég ócska dokog játszani az önkéntes rendőrt.......főleg úgy,hogy fingod nincs az autóról meg annak előéletéről de te már a hatósággal fenyegetőzöl......
2019. febr. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
35%
Akkor a sok óratekergető kommentje után egy másik fajta: igen, lehet feljelentést tenni ismeretlen tettes ellen.
2019. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"hogy fingod nincs az autóról meg annak előéletéről de te már a hatósággal fenyegetőzöl"


Nem fenyegetőztem vele, lsd. kérdésem: lehet-e feljelentést tenni, illetve megéri-e. Senki nem fenyegetőzött semmivel.


A kérdés elméleti, nem kell megijedni, hogy pont a te visszatekert autódról van szó, amit már 6 hónapja hirdetsz. Calm your titties.


#7

Köszönöm az értelmes választ.


Ha a maga az óra cserélve volt, akkor ki, mi bizonyítja/igazolja, hogy mennyi a valós km?

2019. febr. 26. 09:43
 9/21 A kérdező kommentje:

#4

" Ennyi erovel mindenki bunozo akinek tekert oras autoja van"


Ilyet hol írtam? Szalmabábérvelés már rég nem menő. Annyit írtam, hogy órát visszatekerni bűncselekmény, ha jól tudom. De még csak azt sem írtam biztosra, hogy egyáltalán jól tudom.

2019. febr. 26. 10:19
 10/21 anonim ***** válasza:

Lehet feljelentést tenni, viszont legyél vele tisztában, hogy feljelentőként téged is terhel felelősség. Nekem pl. elírták műszaki vizsgán az óraállást, százezer km-el többet írtak a vizsgalapra. Ha valaki engem emiatt feljelentene, az csúnyán megütné a bokáját, mert dokumentumokkal és a vizsgán készült fényképpel is tudom bizonyítani a valós óraállást.

(Egyébként be van adva a kérelem az adatmódosításhoz, de állam bácsi malmai lassan őrölnek.)

2019. febr. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!