Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóhangszóró probléma. Mi...

Autóhangszóró probléma. Mi okozhatja? Továbbiak lent.

Figyelt kérdés
Adott egy 2002-es Suzuki Swift, gyárilag 2 hangszórö elől, 2 kicsi hátul. A gyári hangszórók egymás után adták meg magukat, recsegni kezdtek, ezért lecseréltem őket. Előre 10 centis, kétutas hangszórók kerültek, hátra pedig a kalaptartóba vágva két 16 centis kétutas hangszóró. A fejegységem 4x50 wattos. Beszerelés után közvetlen nem jelentkezett probléma, pár perc utazás után azonban az első két hangszóró irányából büdös, égett szag terjedt szét az autóban. Ezután az első pár már alig szólt (kb. mint egy telefonhangszóró), majd teljesen elnémult MIND A 4 hangszóró az autóban. Az első kettőt végül kivettem, a hátsók ezután hibátlanul szóltak, viszont amint visszaraktam előre a két kicsit, megint nem szólt egyik sem. Ötletem sincs mi lehet a probléma forrása, sajnos nem értek hozzá kellőképpen. Hálás lennék a segítőkész válaszokért, köszönöm, hogy elolvastad!

2019. febr. 26. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elfüstölt a két első, valószínűleg zárlatos lett, a fejegység rövidzár védelme pedig blokkolja ilyenkor a hátsókat is. Biztos voltak azok 50 wattosak? Könnyen túlterhelhetted.
2019. febr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 D. Brasco ***** válasza:
A hangszóró vezetéke valahol sérült és ősszeérnek vagy letestelnek a kasztnin!
2019. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elméletileg 110 wattos, JVC. Ha jól gondolom, ilyenkor a hangszóró kuka, ugye?
2019. febr. 26. 11:52
 4/11 Majatom ***** válasza:
Nézd, meg, hogy nem ha kiveszed, és úgy csatlakoztatod, akkor szólnak-e. Annyira szűk ott a hely a hangszóróknak, hogy könnyen oda lehet nyomni az érintkezőt a kasznihoz, ha kicsit kihajlott, vagy nem elforgatva raktad be az új hangszórókat.
2019. febr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Majatom ***** válasza:

"ha kiveszed"

a "nem" csak véletlen volt.

2019. febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Majatom ***** válasza:
"ha elforgatva"
2019. febr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Leszedtem a burkolatot, ki voltak véve a hangszórók, így is megnémult mind a 4.
2019. febr. 26. 12:20
 8/11 Majatom ***** válasza:
Akkor ahogy már írták, lehet, hogy meg van sérülve valahol a kábel, és letestel.
2019. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Majatom ***** válasza:
Esetleg még multiméterrel lehet rámérni a hangszórókra ellenállásmérő állásban, mert ha közel van a 0-hoz, akkor abban van zárlat valahol.
2019. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor meglesem majd a kábeleket, hátha. Nagyok vagytok, köszi mindenkinek!
2019. febr. 26. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!