Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Autóhangszóró probléma. Mi okozhatja? Továbbiak lent.

Adott egy 2002-es Suzuki Swift, gyárilag 2 hangszórö elől, 2 kicsi hátul. A gyári hangszórók egymás után adták meg magukat, recsegni kezdtek, ezért lecseréltem őket. Előre 10 centis, kétutas hangszórók kerültek, hátra pedig a kalaptartóba vágva két 16 centis kétutas hangszóró. A fejegységem 4x50 wattos. Beszerelés után közvetlen nem jelentkezett probléma, pár perc utazás után azonban az első két hangszóró irányából büdös, égett szag terjedt szét az autóban. Ezután az első pár már alig szólt (kb. mint egy telefonhangszóró), majd teljesen elnémult MIND A 4 hangszóró az autóban. Az első kettőt végül kivettem, a hátsók ezután hibátlanul szóltak, viszont amint visszaraktam előre a két kicsit, megint nem szólt egyik sem. Ötletem sincs mi lehet a probléma forrása, sajnos nem értek hozzá kellőképpen. Hálás lennék a segítőkész válaszokért, köszönöm, hogy elolvastad!

Keress kérdéseket hasonló témákban: autóhifi, autó, hangszóró, villamosság, kocsi, autórádió, hangtechnika

febr. 26. 09:45  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Elfüstölt a két első, valószínűleg zárlatos lett, a fejegység rövidzár védelme pedig blokkolja ilyenkor a hátsókat is. Biztos voltak azok 50 wattosak? Könnyen túlterhelhetted.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont febr. 26. 10:14 Privát üzenet
D. Brasco nevű felhasználó válasza:

A hangszóró vezetéke valahol sérült és ősszeérnek vagy letestelnek a kasztnin!

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont febr. 26. 11:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Elméletileg 110 wattos, JVC. Ha jól gondolom, ilyenkor a hangszóró kuka, ugye?

# 3/11Időpont febr. 26. 11:52 Privát üzenet
Majatom nevű felhasználó válasza:

Nézd, meg, hogy nem ha kiveszed, és úgy csatlakoztatod, akkor szólnak-e. Annyira szűk ott a hely a hangszóróknak, hogy könnyen oda lehet nyomni az érintkezőt a kasznihoz, ha kicsit kihajlott, vagy nem elforgatva raktad be az új hangszórókat.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont febr. 26. 11:56 Privát üzenet

"ha kiveszed"

a "nem" csak véletlen volt.

# 5/11Időpont febr. 26. 11:57 Privát üzenet

"ha elforgatva"

# 6/11Időpont febr. 26. 11:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Leszedtem a burkolatot, ki voltak véve a hangszórók, így is megnémult mind a 4.

# 7/11Időpont febr. 26. 12:20 Privát üzenet

Akkor ahogy már írták, lehet, hogy meg van sérülve valahol a kábel, és letestel.

# 8/11Időpont febr. 26. 14:52 Privát üzenet

Esetleg még multiméterrel lehet rámérni a hangszórókra ellenállásmérő állásban, mert ha közel van a 0-hoz, akkor abban van zárlat valahol.

# 9/11Időpont febr. 26. 14:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor meglesem majd a kábeleket, hátha. Nagyok vagytok, köszi mindenkinek!

# 10/11Időpont febr. 26. 19:22 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Utólagos xenon le-lekapcsol. Javítható?
Üdv E60 as BMW re vásároltam 18 as alufelnit! Rá tettem hátul tökéletes elől pedig széles mert bele ér a lengés csillapítóba. Úgy hallottam hogy nyomtáv szélesítővel megoldható a...
Miért nem működik a központi zár?
Citroen Jumper 2,8hdi 2005 hideginditási probléma- Az autó volt teszteren és az üzemanyagnyomásszabályó meg üzemanyaghömérséklet érzékelő gond?
Bmw e34 klíma probléma. Javítható?
Gyari autohangszoro csere utan az uj nem ad ki mely hangokat, es semmi dinamikaja. Mi lehet a problema?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!