Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől van égett fékszaga az...

Bambuci2 kérdése:

Mitől van égett fékszaga az autónak?

Figyelt kérdés

Szombaton fékfolyadék csere volt. Aznap este megtettünk Budapestre 100 km-t, majd Budapesten elkezdett kegyetlenül fogni a motorfék (irreálisan gyorsan lassult az autó a gázpedál elengedésénél). Úgy vettem észre, hogy a fékpedál is keményebb volt. Az utastérben és az autó körül erős égett fékszag terjengett, mintha kézifékkel mentem volna. 2 óra múlva elindultunk vele haza, semmi baja nem volt.


Hétfőn ismét ugyanez. Vidéken semmi baj, Budapestre érve 10 perc vezetés után megint előjött ugyanez a probléma. Beragadna a fék? Van köze a fékfolyadék cserének ehhez?


Említették, hogy esetleg másféle módon kell légteleníteni a fékrendszert, de nekünk 2 van ugyanebből az autóból, és a másik esetén is ugyanígy légtelenítettünk, annak semmilyen hasonló baja nincs.


Járt már így valaki?



#égett #káposztás tészta #fékszag #beragadt fék #erős motorfék
2019. febr. 26. 10:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha beragadna a fék, akkor mitől van az, hogy kis pihenő után hibátlan az autó? Fékezgetek vele, próbálgatom, semmi ilyen probléma nem jön elő. Intenzív használatnál jönne csak elő (gondolok itt a budapesti közlekedés miatti erős és gyakori fékhasználatra)? De akkor mi a baja?
2019. febr. 26. 10:59
 2/10 anonim ***** válasza:

Amit éreztél, hogy erősebb q motorfék az valójában a fék forgása miatt volt.

Az idővel a motorfék kompresszio veszteség miatt gyengül, nem erősödik.

A levegőtől nem fog be a fék, ellenkezőleg, beesik a pedál és lentebb fog.


Mondcsak, este fagyás volt?

Behuzott fékkel által?

2019. febr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Te lehet hogy valamelyik fék munkahenger szorul és lassan megy vissza vagy egyáltalán nme meg vissza alap helyzetbe.

De ha érezted a fékszagot, meg is nézted melyik kerék melegszik, forrósodik?

Amelyik meleg vagy süt az a hibás munkahenger.

2019. febr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy szorul a féked valahol.
2019. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: Nem húzok be kéziféket sohasem, kizárólag akkor, ha járó motorral állok, vagy emelkedőn parkolok. Az autót sebességbe rakom, miután leállítom, kézifék nélkül. Pár éve mentem behúzott kézifékkel vagy 15 km-t, azóta ezerszer ellenőrzöm, még menet közben is. Azért hívtam motorféknek, mert fékpedálra taposás után is úgy lassított a jármű, mintha nyomnám a pedált... Ha nem húztam ki 3000-3500-ig a motort, nem volt annyi időm, hogy fentebb váltsak, addigra annyira belassult az autó. Mintha ragadt volna az aszfalthoz...


Második válaszoló: a fékmunkahengert említette most kollégám is, talán az lehet a baj. De miért nem jön elő ez a hiba 100 km-en keresztül, hiszen egyéb településeken is fékezek? Miért csak akkor, ha Budapesten járok lámpától lámpáig? Nem néztem, melyik oldal lehet forró, mert addig gőzöm nem volt arról, hogy mit kell nézni. Én sem értek hozzá, nem még feleségem sajnos.

2019. febr. 26. 11:26
 6/10 Beviz Elek ***** válasza:
Vagy annyira vállas a tárcsa hogy beragad a betét. Meg kell nézni hogy mi a baja, távgyógyításban nem vagyunk jók
2019. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Viszem is a szervizbe, csak addig is gondoltam, okosodok kicsit. 1 hónapja volt fékbetét csere, mikor megvettem a gépkocsit, emiatt érthetetlen a probléma, miért nem vették észre akkor, hogy gané az egész?
2019. febr. 26. 12:16
 8/10 Majatom ***** válasza:
Fékbetét csere után még valószínűbb, hogy ragad az egyik munkahenger, hiszen a kopott betét jobban kiengedi a munkahengert, ráragad mindenféle kosz, aztán mikor berakják az új betétet, a munkahenger már bentebb jár, és megszorul.
2019. febr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A 8-asnál a pont.Ez miatt nagyon is lehetséges.Vidd vissza a szervizbe ,hogy csinálják meg.Én mindég megtisztítom és megjáratom a munkahengereket betét csere előtt és lekezelek minden mozgó alkatrészt a féknyergeken ,de a betét külső felét is rézpasztával.Gond még nem volt fék javításom után.
2019. febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát a szerviz ezek szerint korábban ezt telibesz**ta. Majd említem nekik, hogy erre is kerítsenek sort. Erre egy szervizt tényleg utasítani kell? Nem magától értetődő, hogy így jár a kuncsaft? Vagy bevett szokás, hogy csorogjon a mani, mert úgy is visszajön? Nem értem...
2019. febr. 26. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!