Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vásároltam 1 éve egy kocsit...

Peterszondavid kérdése:

Vásároltam 1 éve egy kocsit és a súlyadót mai napig nem kapom a saját nevemre hanem az előző tulaj kapja meg Mi lehet ilyenkor? Vagy mit kel tenni most ilyenkor?

Figyelt kérdés
Vagy akitől vettem a kocsit annak kellet volna valamit fizetni hogy eladta a kocsit vagy most ilyenkor mi a teendő ?
2019. febr. 26. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
árírattad? főleg hogy már nincs súly adó
2019. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Bambuci2 válasza:
Be kell ballagni az okmányirodába, egész biztosan át tudod íratni a címet és nevet. Legalábbis én ezt tenném. De legjobb, ha előtte kezdeményeznél egy telefonhívást oda, és megkérdezed.
2019. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Voltunk már bent azt mondtak hogy az előző tulaj nem adta le a papírt hogy eladta a kocsit
2019. febr. 26. 12:59
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Akkor fizesse az előző tulaj, ha megunja majd leadja a papírt.
2019. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Le sem adja a papírt de a pénzt meg követeli hogy mi adjuk oda neki hogy ki legyen fizetve
2019. febr. 26. 13:13
 6/12 D. Brasco ***** válasza:
A súlyadót évente egyszer kell befizetni.....január elején........és egy évig le van rendezve.....eppen ezert akinek januar elsejen a nevén van az auto az fizeti be erre az évre!Gondolom elseje utan vetted az autoz igy teged erre az evre nem erint ez a sulyado sztori!
2019. febr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 D. Brasco ***** válasza:
Ja hogy egy éve vetted.......ezt beneztem.....mindegy akkor is csak az idén kell fizetned ezt!mondjuk lassan nem artana akkor tenyleg ha megkapnad a csekket!
2019. febr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ilyenkor várni kell,hamarosan kiküldi az önkormányzat, a tavalyi évet az előző tulaj fizette,most már te fogsz.

Én előzőhéten kaptam meg a határozatot a helyi önkormányzattól az adó miatt.

2019. febr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Az eladónak egy fillért ne adjál...eszedbe ne jusson!!!

2018 januárjába az ő nevén volt az autó,így arra évre neki kell fizetni, neked csak most 2019től. Ez így működik

2019. febr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Majatom ***** válasza:
44%
Pénzt semmiképpen se adj neki, mert mikor majd leadja, hogy eladta az autót, akkor majd neked fog menni a csekk visszamenőleg. Az ő érdeke lenne, hogy leadja az adásvételit, mert az a tartozás addig az ő nevén lesz, akár van autója, akár nincs.
2019. febr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!