Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki halad át először a kereszte...

Ki halad át először a kereszteződésen az alábbi esetben? Stop táblám van, egyenesen mennék tovább. A szemből jövőnek elsőbbségadás kötelező táblája van, nagy ívben kanyarodna, így keresztezzük egymás útját

Figyelt kérdés
Volt egy kis vitánk ebből, érdekel, mit szóltok hozzá. Jogilag helyes-e a táblakihelyezés vajon, illetve van-e felsőbbrendű a két tábla között.

2019. febr. 27. 17:06
 1/9 A kérdező kommentje:
2019. febr. 27. 17:12
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Stop táblád van, tehát meg kell állj és csak akkor mehetsz tovább, ha a továbbhaladás biztonságos. Nincs több kérdés.
2019. febr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
A nyolcszögletű meg a háromszög táblák egyenrangúak ebből a szempontból, ha ez a kérdés.
2019. febr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Stop táblánál megállok persze, de ha egyszerre érünk oda, és én egyenesen megyek, ő meg nagy ívben kanyarodik, neki kell elengednie engem a kanyarodási szabály értelmében (szerintem). A kedves rokonom szerint a stop táblánál nincs kanyarodási szabály. Ez szerintem hülyeség. Buszsofőr, ezért még érdekesebb a vita...
2019. febr. 27. 17:22
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Na jó, a busznak mindig elsőbbsége van,akkor is, ha a védett útvonalon haladsz.
2019. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A két tábla esetében a különbség az elsőbbség adás módjában van... Stop táblánál kötelező megállni, elsöbbség adás táblánál nem kötelező a megállás, feltéve, ha nem kell senkinek elsöbbséget megadni.

A két tábla között nincs más különbség, kanyarodási szabály dönt a szemből érkezők, "jobbkéz szabály" az oldalról érkezők esetében (kanyarodó főútvonal esetében lehetnek erre páldák)

2019. febr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Link nem jó nálam.

De mint írták előttem a két tábla egyenrangú ebbőla szempontból, tehát az egyenesen tovább haladónak van elsőbbsége a kanyarodóval szemben.

5. A busznak miért lenne elsőbbsége?

2019. febr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket, én ugyanígy gondolom. Ő az elsőbbségadás tábla felől szokott erkezni busszal, nagy ívben kanyarodik, és fel van háborodva, ha a stop táblától egyenesen haladó ledudálja. Mert hogy a stop táblánál meg kell állni, neki meg nem kell megállni...

:D :D

2019. febr. 27. 18:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért az nem túl vicces, hogy valaki, aki ráadásul hivatásos sofőr úgy közlekedik, hogy ilyen alap szabállyal nincs tisztában.
2020. júl. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!