Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hány óra után kezdtetek...

Ti hány óra után kezdtetek belejönni a vezetésbe? (Olyanoktól kérdezem akik a 'hivatalos' vezetés órák előtt még nem vezettek)

Figyelt kérdés
Most volt a harmadik órám, kimentünk forgalomba és eléggé elbizonytalanodtam, hogy menni fog e ez az egész... Nagyon sok mindenre, mindenkire kell figyelni, többször lefulladtam és nagyon féltem.. Mikor lesz ez jobb?
2019. márc. 2. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

3 óra után még ne várj csodát. Én a mai napig, pedig már 3 éve megvan a jogsim, parkolásnál érzem, hogy még mindig nem jöttem bele. :D

A vezetéssel viszont nincs gondom. Viszont én végig stresszes voltam, de magát a vezetést úgy igazán szerintem a felén túl éreztem, hogy na, azért megy.

2019. márc. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, össze fog ez állni szépen. Bár nem 3 óra múlva az biztos. Szerintem egyéni, de kb. mire a felénél jársz már nem fogsz lefulladni, fogod tudni nézni a táblákat is, nem kell figyelned a váltásra, meg a kuplungolásra, ezek automatikussá válnak majd, ha még most hihetetlen is. Én is pont így voltam az elején, aztán mindenből elsőre levizsgáztam. Az lenne a tanácsom, hogy ha úgy érzed kell még pótóra a kötelezőn felül, azt ne hagyd ki. Én összesen 45 órát vezettem a 30 helyett, de akkor éreztem magam tökéletesnek, ha előbb megyek vizsgára szerintem nem is sikerült volna.
2019. márc. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A vezetős olyan, mint a vers tanulás.

Az egyik tanuló egy-két olvasás után megjegyzi, megtanulja, a másik, meg kínlódik vele sokat, de végül megtanulja.

Nem egy bonyolult matematikai feladvány, amihez azért kell valami plusz képesség.


Három óra, az megközelítőleg semmi.

Sokakat az visz tév útra, hogy előre eldöntik, hogy 30 óra gyakorlással meglesz a jogosítvány... hát nem, azok igen kevesen vannak, akiknek elég a minimális óraszám.

Senki nem az oktató mellett tanul meg vezetni, ő csak egy alapot tanít meg, amire utána lehet tovább építkezni, és még ez az alap tanulás is lehet többszöröse a 30-nak.

2019. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Először az autó kezelését kell megtanulni, utána jön majd a közlekedés.

Én előtte vezettem, offroadoztam is, de úgy is kellett a 30 óra hogy jól menjen a forgalomban. Nyílván autókezelési gondok nem voltak, de nehéz volt a forgalomban.

2019. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 4-5 hónapnál járok saját autóval, heti pár óra vezetéssel (munkába járás meg vidékre utazás főleg). Még most sem mondom azt, hogy annyira belejöttem volna.


Nagyságrendekkel jobban vezetek, mint egy totál kezdő, nem csinálok őrült baromságokat, de azért néha lejön a függöny. Parkolni leginkább csak orral előre szoktam, vagy hülye biztos helyeken, és már időnként kezdem érezni a váltót is, bár motorfék helyett még mindig a pedált taposom ha lassulni akarok.


Amúgy 3 óra után még csodát ne várj, sőt 30 után sem feltétlenül. Nekem olyan 40+ óránál jött el az, hogy már nem az autó kezelése veszi el minden figyelmemet és relatív biztonságosan tudtam vezetni. 50 óra környékén vizsgáztam, elsőre átmentem.

2019. márc. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8.óránál tartok egész jól belejöttem már. Tanácsom első dolog amire figyelj az a váltás ha az megy már mikor váltasz fel , le akkor szerintem nyert ügyed van :)
2019. márc. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!