Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elment a kompresszió, hogyan...

Elment a kompresszió, hogyan lehet orvosolni?

Figyelt kérdés
Üdv. Motorvásárlás elött állok és mivel első motor lenne ezért nem szeretnék túl sokat költeni. Találtam egyet jó áron de a z eladó azt írja hogy motorozás közben elment a kompresszió és hogy pár ezer ft-bol orvosolható. Ez mennyire valós? Sajnos nem értek hogzá így nem tudom hogy ezt hogyan szokták javítani és nem szeretném azt hogy megveszem aztán dobhatom ki vagy rákölthetem még egyszer a motor árát. Mitől tud elmenni a konpresszió, ilyenkor mit kell cserélni vagy mit kell csinálni?

2019. márc. 4. 16:25
1 2
 1/12 JulesTS ***** válasza:
100%
Egy egyszerű szelep állítástól a gazdaságosan nem javíthatóig bármi lehet. Zsákbamacska, első motornak nem szeretnél ilyet...
2019. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a tipikus átverős duma, főleg ha az ember nem ért hozzá :)


Ha pár ezer ft-ból orvosolható akkor miért nem csinálja meg?


MÁS: én vettem pár éve 2db használt ablakot amiből hiányzott a bukó-nyíló olló vagy mi, persze mondta az eladó, hogy fillérekért kapható bele.

Aha, 6e ft volt darabja +12e-t kellett ráköltenem 2 olcsó ablakra :)


Szóval aki nem ért hozzá azt szeretik ilyen dumával lehúzni.

2019. márc. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg ne vedd!!
2019. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Armstrong01 ***** válasza:
100%
Ha nincs kompresszió az már egy felújítással indul, hogy legyen valamid nem pár ezer forintból. NE vedd meg.
2019. márc. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen motor, 2 vagy 4 ütemű?

Ha 2 ütemű akkor gyűrű törés is lehet, ehhez lehet kell dugattyút, gyűrűkkel cserélni. De az is lehet hogy hengert is kell újat venni.

Ha 4 ütemű akkor szelep baj is lehet , meg itt is gyűrű törés. Mind kettőt húzós javítani.

2019. márc. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan duma, mint a "klíma jó, csak fel kell tölteni gázzal", vagyis orrán-száján engedi, a hűtő szivárog, a kompresszor csapágyas, semmi baja, csak véres a torka....

Meg ne vedd. Mondd meg, hogy ha fillérek, akkor költse rá ezt a pár fillért, és te ennyivel drágábban megveszed a már jó motort...

2019. márc. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd meg, fuss..


Ha elment a kompresszió, ahhoz szét kell kapni. A szerelő óradíja, + anyag..e kettő együtt már szép pénz.

2019. márc. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 veterán vas ***** válasza:
100%

Mond meg a "kedves" eladónak, hogy köszönöd szépen a korrekt tájékoztatást. Ezek után is érdekel a motor, és hajlandó vagy az eredeti árhoz 2000Ft-ot hozzátenni, amennyiben ő orvosolja a kompresszió hiányt.

(nálunk a "pár ezer", az kb. annyi)

Jelezze ha kész, akkor majd a szakember barátoddal és egy kompresszió-mérővel felszerelve mentek a motorért.

A válaszából sok mindent leszűrhetsz....... ;)

2019. márc. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem fogom megvenni így. :D Mindenkinek ment a zöld.
2019. márc. 4. 19:59
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a motor még nem a tiéd akkor ne is legyen!
2019. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!