Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell vezérlést cserélni?

Kell vezérlést cserélni?

Figyelt kérdés

Adott egy 2007es 316 bmw.

Most volt olajcserén, aztmondta a szerelő, hogy egy tömítés elvan öregedve és félő, hogy emiatt összefojna az olaj meg a víz. Viszont aztmondta, hogy a tömítéssel együtt akkor már vezérlés csere is. Láncos a vezérlés, nem csörög, semmi hangja. Tényleg cserélni kell a vezérlést?

Köszi.

(Ui. Nő vagyok, szóval nem értek hozzá egy fikarcnyit sem.)



2019. márc. 6. 23:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha a hengerfejtömítés vacakol és a javítás miatt szét kell bombázni a motort, akkor én sem tenném vissza a régi vezérlést. Egyébként is érzékeny pontja a lánc ezeknek a BMW motoroknak, legalább egy füst alatt ez is hosszú időre le van tudva, és nem kell kétszer bontani. Igaza van a szerelődnek.
2019. márc. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
elöregedett egy tömítés, ami miatt összefolyna az olaj, meg a víz??? A hengerfejben? Hengerfej tömítést akar cserélni? Én nem vagyok szerelő, de vezérlést akkor kell cserélni, ha eljött az ideje, vagy ha a vezérlésre folyt az olaj. Kérdezz meg másik szerelőt is, de előbb tudd meg pontosan, mi a diagnózis.
2019. márc. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen. Aztmondta amit az első írt, hogyha már széttszedik, akkor cserélni kéne a vezérlést is. Viszont kb másfél éve volt vezérléscsere. Amit a szervízkönyvben is láthatott. Lehet ráfolyt az olaj olajcsere közben?
2019. márc. 7. 02:34
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
2es mi folyt rá? Láncos a motor miről beszélsz? Birom az ilyen abszolút ostobaságot terjesztő embereket...
2019. márc. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nincs baja a vezérlésnek, de egy gyenge pontja a motornak. Régi vezérlést visszatenni óriási igénytelenség. De te tudod, a te autód, de én ezen nem spórolnék.
2019. márc. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem kell ,de ajánlott ilyenkor.

Nekem is így lesz most cserélve,hogy baja nincs a láncnak,de ha már ott szét lesz bombázva akkor ki lesz cserélve

2019. márc. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Másfél éves vezérműláncot, hacsak nincs benne már 200e km, felesleges lecserélni. A vezérműszíjnál szokták előírni/javasolni minden megbontásnál az új szíj felszerelését.

Arra azért kíváncsi lennék, hogyan állapította meg a szerelőd a hengerfejtömítés elöregedését. Folyik az olaj alóla?

2019. márc. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 D. Brasco ***** válasza:
Mar csak azt nem tudom a szerelődnek röntgen szeme van vagy mi,hogy ő meg tudja azt allapitani,hogy el van öregedve a hengerfejtömítésed........főleg miutan semmi nem latszik belőle mikor a helyen van,tehát bontás nélkül nem lehet szemrevételezni és barmit is megallapitani rola
2019. márc. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ha olajos a lánc akkor kell cserélni....hát ez jó :D Akkor folyamatosan cserélni kell,mert kenésre van szüksége a láncnak amit a motorolaj ken.
2019. márc. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 ezt melyik filmben láttad? 😂
2019. márc. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!