Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet hogy egy öreg...

Hogyan lehet hogy egy öreg Skoda Felicia jobban megy mint az én újabb autóm? 19/f

Figyelt kérdés

Haverom vett egy 1998-as Skoda Feliciat 1.3-as MPI benzin motorral. 170 000 km van neki rajta, de nagyon jó állapotban van.


Mentünk fel Németbe, ő én és az apja. Az apját vittük fel mert akart autót venni onnan.

Autópályán mondta neki az apja hogy lépjen oda, mennyivel bír elmenni egy 20 + éves autó. Kb 170-180-al simán tépetett vele, szerintem még gyorsabban is elment volna az az autó.

Nekem a 2005-ös 1.4-es Seat Leon-om nem képes annyival elmenni, hogy lehet hogy az a Skoda ennyivel megy?



2019. márc. 7. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy Skoda Octáviám 1969-ben, akkor már volt vagy 10 éves. 100-on megevett 8 deci olajat, űgyhogy olajcsere sose volt.

Aztán geberáláztam, 0,8mm-t lógótt a dugattyú, de ment 135-öt.

Modá haverom, persze hogy megy, ott mán nem is súrlósik a dugattyű a hengerhez, nincs ellenállás.

2019. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Mi az hogy tépetett meg elment? :D


Amúgy 170-180 azért nem az az elérhetetlen sebesség autópályán. Persze ott sem mindegy, hogy van egy minimális lejtés vagy emelkedés és már nem ugyanaz az eredmény.


Mondjuk tipikus felelőtlen viselkedés ez a "lépjél már oda mennyivel megy", mintha bármennyire is mérvadó lenne, hogy mi egy autó végsebessége.

2019. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs azért a sok helyesírási hibáért....
2019. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Seatokba azok az 1.4-es motorok elég gyengék ha jól tudom. Valami 60-70 ló. Az a skoda felicia 1.3 is tuti megvan 60-70 ló. Skoda meg könnyebb mint a leon az tuti. Szóval már meg is van. Öregebb autón az óra is többet csalhat felfele. Nekem az 1.4 g astrám 190 körül megy. 90 lovas
2019. márc. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 veterán vas ***** válasza:

Elhiszem a sztorit!

Nekem anno volt egy 96-os Feliciám.

IMÁDTAM!!!! ;)

Isten bizony, ha árulnának "0"kilométeresen vadi újat, azt vennék.

2019. márc. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Felicia I: 68 ló, emellé 935 kg

Leon I: 75 ló, emellé 1210 kg

Ebből látszik, hogy a Feliciának jobb a súly-teljesítmény aránya. Viszont egy balesetnél a Leon jobban megvédi az utasait.


ui.: Egyébként hogy mértétek a sebességet? Az autók sebességmérője általában többet mutat a valósnál. Lehetséges, hogy mondjuk a valós 150 km/h-nál a Felicia 170-et, a Leon meg csak 160-at mutat.

(A Feliciának a gyári végsebesség adata 162 km/h, tehát ha nincs módosítva, akkor a 170-et valószínűleg csak lejtőn tudja elérni.)

2019. márc. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!