Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra G vagy vw golf 4?

Opel astra G vagy vw golf 4?

Figyelt kérdés

Első autónak lenne. Benzineseket nezegetek kicsi 1.4 motorral vagy kicsit nagyobbal.


Az opelt sokan ram akarjak eroltetni viszont nem igazan szeretnek olyat, csak az esz ervek miatt van a listan.


Most kepbe kerult a golf 4. Mar csak azert is gondoltam ra mert ebbol is rengeteg van, igy talan alkatresz utanpotlas ugyileg hasonlo lehet mint az astra. De javitsatok ki ha tevedek, nem vagyok otthon a temaban. Mit gondoltok?



2019. márc. 14. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Mennyi pénz van rá? G astrából tudsz venni sokkal fiatalabbat. Golfot asszem 2005-ig gyártották de 2002 után már nem kellett újonnan a kutyának se kb. Szóval alig van belőle eladó 2002- után. G astra meg asszem 2009-ig van dögivel.


Azonos évjárat és felszereltségnél a golfért elkérnek 200-300 ezerrel is többet. Nem biztos hogy megéri.

Valamint a golf sokkal rohadósabb és 1.4 motorral nagyon rosszul megy, minimum 1.6 de az meg már eszik is az astra 1.4-hez képest, astrában már jó az 1.4 es. 2000-2002 körül volt állítólag egy motortípus ami ette az olajat, akkor terjedt el hogy szar, de ez gyorsan ki lett javítva. A G astrák nem eszik az olajat azóta.

2019. márc. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Egyik se! Öreg szr mindkettő. Autót vegyé ne ócskavasat.
2019. márc. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 D. Brasco ***** válasza:
71%
En is inkabb astrat vennek!A golf eleve borzasztóan túlárazott raadasul a semmire....vagyis egeszen pontosan azert mert van az elejen egy VW embléma....raadasul a nígyesgóf az 1.4-es motorral egy büntetés,még az 1.6-al is igen karcsú!
2019. márc. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Van/volt mindkettő.

Ugyanannyiért kicsit jobb Astra-t kapsz, de összességében a Golf IV egy jobb autó, minden téren.

Alapból az alkatrész egy egész kicsit drágább a Golf-hoz, de annyival tovább is bírja. 1.4 mindegyikből ugyanolyan harmatgyenge. Mindkettőből 1.6 -1.8 szívóbenzinben érdemes gondolkozni.

Még Golf IV-ből 700.000 körül már igen szép benzineseket lehet kapni.

Én személy szerint a Golf-ra szavazok minden körülmények között (Mindkét típusba 6 számjegyű km-t tettem)

2019. márc. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

"Mindkettőből 1.6 -1.8 szívóbenzinben érdemes gondolkozni."

Astra G és Golf IV autókból nincs szívóbenzines modell. Eggyel régebbi modellekben van (Astra F és Golf III) szívómotor dízelből és benzinesből.

Ne írjunk hülyeséget lehetőleg.

2019. márc. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen idosen semmikepp ne nemetet vegyel nert megegyszer annyit eakoltesz

Vegyel 200ert suzkat arra amire kell eleg a maradek penzedet meg tedd felre amig egy szep “ujat” nem tudsz venni

2019. márc. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5-ös. Te miről beszélsz úgy komolyan? Hogy ne lenne szívó benzines. Még a 2.2-es is szívó. Csak a dízeleken van turbó.
2019. márc. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#5: Te írsz hülyeségeket.

G astrából csak az opc turbós, a 4-es golfból meg csak az 1.8T turbós a többi mind szívó!


(A dízelek az 1.9 SDI kivételével mind turbósak, de ez nem is kérdés.)

2019. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, vegyes a kép, de látom többen húznak az astra felé. Nevezhetnek nagyképűnek vagy bolondnak, de nem szeretnék suzukit. 1.4 - 1.6 motor a fogyasztása miatt kellene, egyébként is első autó, így nem tervezek száguldozni, amin tanultam suzuki is 1.4 volt.
2019. márc. 14. 20:25
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

Ha szeretsz autószerelőhöz járni meg örökké műszaki hibákkal küszködni, akkor ne vegyél semmiképpen Suzukit.

Nekem a 10 kocsiból 3 volt Suzuki, de egyik se romlott el

2019. márc. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!