Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyári gumivásárlásnál mire...

Nyári gumivásárlásnál mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Mi a különbség egy márkás, drága gumi és egy olcsós tesco-s között? Milyen paraméterekre kell odafigyelni?

2019. márc. 15. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy jó legyen. Neten pár tesztek vélemények. Sokat számítanak.
2019. márc. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Arra érdemes figyelni, hogy az autódra/felnidre megfelelő méret legyen. Az sem hátrány, ha friss gyártásút kapsz és nem valami évek óta raktárban, ki tudja hogy tárolt darabokat.

Árban a márkás és a no-name között szerintem nem olyan borzasztóan nagy az árkülönbség, hogy ezen érdemes lenne spórolni. Főleg ha valami gyakori méretről beszélünk és nem valami malomkő méretű felnire kell, hanem 17", vagy annál kisebbre. Én egy szett gumit minimum 5-6 évig használok. Ha lebontjuk havi szintre a márkás gumi felárát, elenyésző összeg az autó havi fenntartásához képest. Én még arra szoktam figyelni, hogy peremvédős legyen az adott típus. Főleg ha alufelnid van, nem hátrány.

2019. márc. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A különbség általában az, hogy a prémium gumi csendesebb, érezhetően jobban tapad (vagyis nem csúszik meg olyan hamar, mint az olcsó), és jellemzően nem is kopik olyan hamar, bár van kivétel. Continental, Michelin, Dunlop, GoodYear, Bridgestone, ezeket ajánlom és tuti nem fogsz mellé.
2019. márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Milyen autóra? Milyen célra használod az autót? Hány km-t mész egy nyári szezonban kB? Milyen méretű abroncsot keresel? Elég fontos kérdések lehetnek egy vásárlás előtt.
2019. márc. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én laufent vettem. Nem drága és ahhoz képest eléggé jó. Lényeg hogy minél újabb legyen
2019. márc. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!