Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kresz kérdés, képpel, mi a...

Kresz kérdés, képpel, mi a megoldás, tudnál segíteni? (please)

Figyelt kérdés

Valaki tudna segíteni az alábbi képen látható forgalmi szituáció megoldásában?

[link]


Az én válaszom: másodikként

Helyes válasz: Utolsóként

Nem értem..

Oké..Főutvonalról kihúzó az első..de a stop tábla alatti kiegészítő tábla jelzi hogy milyen útvonalon haladóknak kell elsőbbséget adnom...vastag vonallal jelzi ugye,képen látható..mivel nem megy arra senki,miért kell nekem utolsónak áthaladnom? Mert a motoros előtt is stop van és akkor már jobbkéz? Nem értem

18/lány


2019. márc. 18. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A motorosnak ugyanaz a táblája van mint neked. Egyenrangú a két út, így a jobbkéz szabály érvényes, tehát elsőbbséget kell neki adnod.


Nem mellesleg ha neked az elsőbbségadás kötelező tábla stop tábla, akkor sokat kell még gyakorolnod.

2019. márc. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem a kérdéshez tartozik, de a STOP tábla, és az elsőbbség adás kötelező tábla között nincs alá-fölé rendelt viszony, a különbség az elsőbbség megadásának módja, a STOP tábla akkor is megállásra kötelez, ha nem kell elsőbbséget adni


A kérdésre már válaszoltak, miután a védett úton közlekedő elment, a két járműnek a "jobb kéz" szabályt kell alkalmazni ebben az esetben.


Menni fog ez, csak gyakorolni kell.

Vannak mankók, pl érdemes megjegyezni, hogy egyenrangú útkereszteződések sajátossága, hogy ott a jobbra kanyarodók mennek először, a kanyarodási szabály meg akkor lép életbe, ha szemből érkező jármű van, oldalról nincs senki (tehát a jobb kéz nem alkalmazható... ha a jobb kéz alkalmazható, nem számít a kanyarodási szabály.

2019. márc. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Első Válaszadó: Megy a Kresz,de én valamiért a háromszög alakú táblácskát és a stop táblát "egybeveszem,",mert úgy tanultam(és már kb 1 hónapja nem olvastam a könyvet,a vizsgámat pedig kitolták a pics*ba...hogy jogilag ugyanaz a kettő tábla,a módozatban van különbség,ahogy a második válaszadó írta.


De köszi.

2019. márc. 19. 01:48
 4/13 A kérdező kommentje:

Egy dologban még meg tudnátok erősíteni?

A főútvonalas játékot illetően,bár megtudnám nézni,de jobb ha más embertől olvassa/hallja a tanuló:

Haladás sorrendje főúton: Elsőnek a főúton továbbhaladó,másodiknak mondjuk aki ki akar húzni a főútról,harmadiknak aki be akar takarodni a főútra,4. pedig aki mondjuk csak a mellette lévő betorkolló útra akar rámenni,ugye?

Mosta táblákat,jobbkézszabályt,egyebet NEM számítva.

2019. márc. 19. 01:52
 5/13 A kérdező kommentje:

Volt még egy kép,amit nem nagyon értettem... van ugye a szabály,hogy lakott ter belül 50,kívül 90 km/h

volt egy kép,rajta egy 40 km korlátozásos tábla,mennyivel szabad menni,mégis az 50 lett a helyes válasz.

Lehet a könyv magyarázza szarul,de miért van ez?

2019. márc. 19. 01:56
 6/13 A kérdező kommentje:

Egyébként e-learning tanulok,és tankönyből.

A tankönyvet úgy ahogy "bemagoltam",(250 oldal,durván),és mindennap gyakorlom a rendszerben a dolgokat.

Miután kiderült hogy április utánra kaptam ídőpontot...kicsit felhagytam a tanulással..

mondjuk azt nem értem,már bocs,hogy sok gy*kár hogy tud átmenni,amikor egy csomó infó,meg egyéb van benne,pl az autósfizika résznél,légnyomás négyzetes a sebességgel,meg tapadási súrlódás felére csökk akkor a fékút 4x,szóval érted...nem mintha én észlény lennék,csak ilyen fogalmakat utoljára középsuli és egyetem fizika alapozóján hallottam :D

2019. márc. 19. 01:59
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem erre azt mondta az ügyintéző hogy sokan 3x-5x tudnak csak átmenni. Ez igaz? De a fentire tudnátok válaszolni? a kresz kérdésre,a 40-es tábla esetében miért megengedett az 50. a Szabályt értem,de pontosan hogy van ez?
2019. márc. 19. 02:02
 8/13 anonim ***** válasza:

"Elsőnek a főúton továbbhaladó,másodiknak mondjuk aki ki akar húzni a főútról,harmadiknak aki be akar takarodni a főútra,4. pedig aki mondjuk csak a mellette lévő betorkolló útra akar rámenni,ugye?"

Nincs ilyen szabály és nagyon káros, ha ezt így jegyzed meg.

Példa: főutat keresztezel, a szembejövő balra kanyarodik a főútra.

Ekkor a te logikád szerint a balra kanyarodónak van elsőbbsége. Pedig nem, mert a igazából a kanyarodási szabály érvényesül. Tehát az egyenesen haladó megy először és utána a főútra balra kanyarodó.


Sima 40-es táblánál nem mehetsz soha 50-nel. Valamit benéztél.

2019. márc. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jobbkéz szabályt érted? Úgy érzem kicsit túlbonyolitod.
2019. márc. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

"nem mintha én észlény lennék"


Hát nem, nagyon nem...

A 40-es táblánál pedig te nem sebességkorlátozó táblára gondolsz, hanem valami másra, ami nem kör alakú, piros szegéllyel, hanem négyzet, kék alapon fehér szegéllyel.


Még a bemagolás sincs meg. Próbáld meg valóban megtanulni a szabályokat, aztán pedig megtanulni értelmezni is. Mert így ha át is csúszol a vizsgán, katasztrófa leszel az úton

2019. márc. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!