Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hivatalos papirokat...

Nyücü kérdése:

Milyen hivatalos papirokat kell elinteznem es milyen papir kell autó eladáshoz?

Figyelt kérdés
2019. márc. 19. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:

adásvételi szerződés kell..azt kitölteni (személyid,lakcímkártyád,forgalmi és törzskönny) meg 2 tanú + természetesen a vevő :)

Kitöltött adásvételivel 8 napon belül besétálsz okmányirodába (kormányablak is jó gondolom) aztán elsétálsz a biztosítóhoz vagy postán,elektronikus úton adásvételi eredeti/ másolata/fényképe (kérdés melyik opciót választod a lemondáshoz) lemondod a biztosítást. Az adásvételit amit össze tűznek az okmányirodába azzal a papírral amit adnak miután lejelented megőrzöd,hogy ha valami van akkor meglegyen

2019. márc. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

4 példányos adásvételi szabályosan kitöltve. Ennyi papír kell.

2 példány marad nálad, egyet leadsz 8 napon belül az okmányirodában, egy másolatot pedig elküldesz a biztosítónak, hogy a KGFB-t felmondd érdekmúlás miatt és végeztél.

2019. márc. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ha hamarabb megszüntetem a biztositast az gond?

2019. márc. 20. 15:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha hamarabb megszünteted,nekem az nem gond...de neked az lesz :)

Megszűnik ha a biztosító mondja fel (mert pl nem fizetsz..ez problémás dolog lenne)

Megszűnteheted bármikor érdekmúlás miatt amit dokumentummal igazolsz (pl eladod az autót,véglegesen kivonatod a forgalomból és szabadulhatsz úgy is a biztosítástól,ha valaki más lesz az autód üzembetartója)

Szóval nem úgy működik ám,hogy én most csak úgy felmondom a biztosítást

2019. márc. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha kovetkezett a fordulo pont es en elotte 30 nappal jelzem hogy nem akarom meghosszabitani a szerzodest akkor mi gondom lesz?mert az auto eladas alatt van , ha meg nem viszik kivonatom forgalombol
2019. márc. 20. 18:31
 6/7 A kérdező kommentje:
Komolyan kerdezem mert nem vagyok tisztaba a jogi dolgokkal
2019. márc. 20. 18:31
 7/7 anonim ***** válasza:
A biztosítással ne törődj, ha felmondod és nem lesz érvényes, akkor te fogsz szívni. Hagy a mostanit, amikor elmegy a kocsi bejelented és kész. Ha esetleg túlfizetésed lesz, azt visszautalják maguktól, külön kérés nélkül is
2019. márc. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!