Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit takar az univerzális relé?

Mit takar az univerzális relé?

Figyelt kérdés
Az univerzális relé azért "univerzális" mert rakhatom a relésoron bármelyik relé helyére? Vagy mitől univerzális az univerzális relé? Egy BMW E34 M50B25-ös kábelkötegről lenne szó. A relésoron a három reléből mind a három hiányzik, és nem találok leírást sehol hogy pontosan milyen kell bele.

2019. márc. 21. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
mi nem működik benne? azért nincs benne relé mert gyárilag nincs benne az a felszereltség amihez kéne az a relé nem?
2019. márc. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ac pumpa, motorvezérlő, oxigén szenzor relé helyén nincs semmi nekem. Szinte biztos vagyok benne hogy ezekre szükségem van. :)
2019. márc. 21. 20:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor eddig hogy üzemelt az autó? Relék csak úgy nem szoktak eltűnni
2019. márc. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam hogy egy üzemben lévő autóról van szó, vagy hogy egyáltalán autóban van a motor.
2019. márc. 22. 07:07
 5/6 veterán vas ***** válasza:

Nem rakhatsz bárhova bármilyen relét.

Van olyan relé amelyik feszültséget kapcsol egy fix testelésű berendezéshez (pl. utólag szerelt ködlámpa) vagy van olyan, amelyik testet ad, egy állandó feszültség alatt lévő eszközhöz (pl. kürt). Olyan is akad amelyik a 12V-os rendszerben csak 6-7Vhatására működik, (lada töltéskontroll) és olyan is van amelyik 2 pár érintkezővel van szerelve és két áramkör között váltogat. (pl. a fényváltó relé) És még sokféle lehet.

Az univerzális alatt általában azt a relét értik amelyiknek mind a 4 kivezetése szigetelt. és a megszokott 12V-ról működik. Van benne egy behúzó tekercs és egy pár érintkező. A 85-86 kivezetések a vezérlők (feszültség és test) a 30. a bemenő és a 87 amelyik a fogyasztóhoz megy. Legnagyobb részük egy rögzítő füllel van ellátva. Ez is arra utal, hogy leginkább az utólagosan felszerelt berendezések/kapcsolók védelmét szolgálja.

A biztosítéktáblába bedugható reléket érdemes alaposan felderíteni, mert eltérő rendeltetésűek is lehetnek.

Remélem érthető volt. ;)

2019. márc. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2019. márc. 22. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!