Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vauxhall Astra G 1.6 motorhiba...

Vauxhall Astra G 1.6 motorhiba. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Üdv!

Elsőként leírnám hogy nem igazán értek az autókhoz.

Kereskedő ismerőstől vettem egy 99-es Vauxhall Astra G 1.6-osat, kb 1.5 éve. Ritkán használtam az autót, kb 2000 km-el ezelőtt csináltattam egy vezérlés cserét illetve egy olajcserét az autón, majd egyik nap elszállt egy henger. 3 szerelőhöz vittem az autót, köztük egy márka szervizbe. Mind a három helyen azt mondták hogy motorhiba, 3 opció van: 1 motor felújítás, alsó hangom is 300.000 ft feletti ár. 2: bontóból venni egy másik motort. 3: eladni. Teljesen tanácstalan vagyok, igazából elég sokat költöttem rá nemrég. Fél éve volt: Vezérlés, olajcsere 70k ABS jeladó meg első fékek kompletten 75k, hátsó fékek kompletten 45k, főtengely szíjtárcsa +hosszbordásszíj feszítő csere 35k. kormányoszlopcsere 40k, indító felújítás 30k. Ennek tudatában ti mit csinálnátok? Motor felújításra azt mondta az összes szerelő hogy az csak pénz kidobás, bontóból venni motort nagyon lutri szerintem, és félek mert amilyen szerencsés vagyok kifogok egy szintén rossz motort. ( Ez a második autóm, az első autómról kiderült hogy a teljes küszöb rohad, szintén motorhibás volt, azt még használni sem tudtam mert másnapra derült ki ( én voltam a b****sz, a tulajdonost meg már nem lehetett akkoriban elérni). 3. megoldás, az eladás... De ki venne motorhibás autót? Meg mennyit kapnék érte? 100-150? Vagy lehet többet is mondván hogy most volt fél éve kicserélve rajta ez a sok dolog? Teljesen rálátástalan vagyok. Hogyan járok a legjobban szerintetek?

Elnézést a kesze-kusza szövegért, remélem sikerül kihámozni a lényeget :D



2019. márc. 23. 12:54
 1/8 A kérdező kommentje:

Pár kép a kocsiról:

[link]


[link]


[link]


[link]

2019. márc. 23. 12:55
 2/8 anonim ***** válasza:

Az mit jelent hogy elszállt egy henger?

De lehet hogy ez a gazdasági totálkár, amit már nem éri megjavítani. A bontott motor is ugyan az lehet, bekrepálhat az is.

Mégis nézzszét mennyiért tudnád eladni, lehet arra is vevőt találni. Persze ezzel nem jársz jól sehogy.

2019. márc. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan idézni a szerelőket, a lényeg hogy 3 henger működik csak, az egyik hengerben nincs kompresszió. Viszont az összes ezt a 3 opciót vázolta fel. nézem a használautók.hu-n de itt annyi tényező közre játszik, nem tudom mi lenne a reális ár amit ellehetne így kérni, na meg egyáltalán kinek kell egy motorhibás autó?
2019. márc. 23. 13:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Az hogy nincs kompresszió , az még nem drága javítás lenne. Lehet a szeleppel van baj, vagy pedig a dugattyúgyűrűvel.

Persze ha te olyan szerelőt fogsz ki akkor lehet ez nagyon drága is , mint ahogy az önindítóval is átvertek téged.

Inditó felujitás 30k ezt irod.

[link]

AZ új nincs 20k.

2019. márc. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából 50e Ft egy motor bele, 100 körül meg már kmpl. autót vehetsz bontásra:


[link]


Nincs értelme generálozni, mert annyit nem ér az autód mint amennyibe kerülne.

Miért van rajta Vauxhall felirat? Törött volt a hátulja?

2019. márc. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szemét a legtöbb szerelő, ha kicsit is látják rajtad, egyáltalán nem értesz az autókhoz, belőled akarnak megélni.

Ha meg értesz hozzájuk, akkor majd 2 hónap múlva fogadnak, így koptatnak le.


Kik vesznek motorhibás autót? Pl én, elég sokat így vettem.

2019. márc. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudnék róla hogy törött lenne, külföldről hozta be a kereskedő...
2019. márc. 23. 13:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Vauxhall felirat csak az angoloknál és az íreknél van, de azoknál jobb oldalt van a kormány. Ja és az elején meg Opel embléma van. Kicsit mókoltnak tűnik ez az autó.
2019. márc. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!