Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az normális, hogy nem fizet a...

Az normális, hogy nem fizet a bontó a forgalomból kivont kocsinkért?

Figyelt kérdés

Van egy 27 éves maruti kocsink.

Egyszer indítottuk volna a parkolóban, de nem indult. Mivel már csak addig használtuk volna, amíg lejár a műszaki, ami pár hónap, ezért vettünk egy új kocsit.


A Marutit, meg a parkolóból elszállítja a bontó.


A szállításért nem számolnak fel költséget. Egyébként városon belül van a kocsi is, a bontó is.


Viszont nem is adnak a kocsiért egy forintot se.


Oké, régi kocsi, mondjuk fél éve tettünk rá új gumikat és a motorja is jó, valószínűleg csak valami kis gond miatt nem indul. Csak nem volt idünk már szerelőhöz vinni...

Pótkerék is van benne.


Szóval ez így szokott lenni, h nem ad érte pénzt a bontó?


Ha nem így szokás, hanem kéne adnia. Akkor kb. mennyit, egy ilyen kocsi esetén?


Köszi!



2019. márc. 26. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez az üzlet , én nem adnám oda , igaz van nagy szabad rész ahol állhat .
2019. márc. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, te azt felejtetted el hogy egy olyan márkáról van szó aminek az alkatrészeit a bontó már nem tudja eladni mert nincs az az ember aki Maruti alkatrészt keres, ezért nyilván hogy nem akar fizetni neked.


Ez neki csak költség hogy elszállítsa, szétbontsa és stb...


Ha egy Suzukiról vagy Opelről lenne szó, annak az alkatrészeit még csak csak el lehetne adni...

2019. márc. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval ez így szokott lenni, h nem ad érte pénzt a bontó?"

Igen. Nekik elég sok adminisztratív és egyéb költségük van egy autóval: sok benne a veszélyes hulladék, aminek a kezelése nagyon drága. Ennek a költségeit nagyjából fedezi az, amit kiárulnak egy ilyen régi, értéktelen autóból. Ráadásul mint írtad, a szállítási költséget sem számolták fel, pedig valószínűleg gázolajjal megy a tréler, nem a Szentlélek áldásával.

2019. márc. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülj hogy elviszik és még nem neked kell érte fizetni...
2019. márc. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27 éves Maruti? Hát ez tényleg az az eset, hogy többe kerül az autó szállítása, mint amennyit ér az egész doboz egyben.
2019. márc. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jó, h nem ti vagytok a bontósok, még a pénztárcát is elvennétek a kocsival együtt.


Azért csak van benne érték.

Fél éves gumik.

Jó, nem régi aksi.


A többi meg persze alkatrész. Ami nem valószínű, h kell bárkinek. Bár itt a városban vagy 10 Maruti biztos van az utakon.

Vasba bontó szerinti értéke kilója átszámítva, 50-60 ezer.


Nekem mind1, minél kevesebb gond legyen vele. De azért az túlzás, h még nekem kéne a bontónak megkösszönni, h elviszik.

2019. márc. 26. 19:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen 50.000 Ft, de abból vond le a bontós melósának a bérét, aki szétszedi, a gép üzemeltetési költségét, ami bezúzza, az olaj, hűtővíz elszállítása, megsemmisítése, meg az adó, TB. A maradék 5000 Ft meg a bontós haszna, mert különben elmenne péknek.
2019. márc. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a bontó nagyon kevés pénzt ad az autókért (ha egyáltalán ad).

Ha ez megnyugtat, a családban volt egy műszakis, üzemképes Maruti kb 8-10 éve, amit a harmadik bontóba vettek be ingyen, sőt, az okmányirodában még mi fizettünk pár ezret a kivonatásért. Az autót én imádtam, csak szüleim megunták, hogy folyamatosan kijött rajta valami hiba, így le lett cserélve egy fiatalabb autóra.

Sehova nem kellett, mert teli voltak Maruti alkatrészekkel, amik ígyis a nyakukon maradtak.. Pedig az autó üzemképes volt, csak a szüleim (én még kicsi voltam) nem akartak vele cigánykodni.


Ha gondolod, jófogáson, suzukis csoportokban facebookon, használtautóra kirakhatod, hátha valaki lát benne fantáziát, és megér neki 10-20ezer forintot.

2019. márc. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell eladni nekik hanem azon kevés Marutisoknak adni akik még szeretik a márkát és esetleg használnák vagy felhasználnának belőle sok alkatreszt.
2020. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!