Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás előtt állok,...

Autóvásárlás előtt állok, tanácstalan vagyok 2,5millió ft-ig kellene egy jó kis benzines, akinek van ötlete leírná azt?

Figyelt kérdés
Mazda3-on őrlődök meg van benne minden ami kellene jó teljesítmény ~105-150lóerő, 5 ajtó, viszonylag jó forma, van valami alternatíva helyette? Mérgemben már nézegettem a Golf V gti-t de az ereje miatt kitudja mennyire üzembiztos és gyanús nekem hogy alig van bennük 130-150e km, meg ugye turbóval is rendelkezik.
2019. ápr. 1. 20:15
 1/5 Szecessziós Vájling ***** válasza:

Hát ebben a méretosztályban gyakorlatilag tele vagy választási lehetőségekkel:


-Alfa Giulietta / Fiat Bravo / Lancia Delta : ugyanaz az alap, viszonylag megbízható konstrukció T-JET motorral is.

-Chevrolet Cruze : átlag koreai GM technika(van hatchback kivitel, még ha ritka is).

-Mitsubishi Lancer : valószínűleg ebben a kategóriában a legmegbízhatóbb, de nem egy nagy élmény vezetni (szintén a hatchback a ritkább).

-Citroen C4 / Peugeot 308 - teljesen rendben levő kocsik, kicsit talán lomhábbak meg unalmasabbak az átlagnál.

-Nissan Pulsar: itthon rövid ideig forgalmazott, ritka típus, de jó turbómotorokkal.

-Renault Mégane: ennyiért nagyon jó állapotú III-as Méganeokat lehet kapni, esztétikailag elég kevés párja akad.

-Seat León: motorháztető alatt ua. mint a Golf.

-Subaru Impreza: a név ellenére az utcai Imprezáknak nem sok közük van a rally változathoz, de kellemes és jól felszerelt autók ezek is. Kevés szerelő foglalkozik a márkával, de azok értenek hozzá.

-Ford Focus, Toyota Auris, Opel Astra, Kia C'eed, Hyundai i30, Skoda Rapid, : biztos felmerültek már és biztos sok ok szól ellenük (tucatautók), de azért elég nehéz figyelmen kívül hagyni ezeket a típusoakt, ha az ár/érték arány a cél.

2019. ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Honda accord ? :)

Nincs szivas elég elfogadható. 14 évig volt nekem, szerintem nem olyan bukás autó.

2019. ápr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mazdák nekem is tetszettek, de nagyon rozsdásodnak. 10 éves korukra már kb elkezdenek rohadni nem csak rozsdásodni.

Én 12 éves opelemen egy pötty rozsda nincs még ott sem ahol leverte a kavics a festéket. Motorháztető olyan mintha meglövökdözték volna, de nem rozsdásodik még ott sem.


Én egy J astrát vennék ennyiből. Az már újabb stílusú autó.

2019. ápr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, Accordot két ismerősöm is említette, lenne is egy de horribilis 300e km feletti futással, és alacsony áron, gondolom lehet nem költségmentes már.
2019. ápr. 1. 21:04
 5/5 anonim ***** válasza:

A 300e km már nem költségmentes de alapvetően pár futómű szilent és kormanyszervo valami baja van ilyenkor. Más meg nem.

De. 2.5ert már lehet venni jót.

2019. ápr. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!