Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki svájcban él megcsináljatja...

Aki svájcban él megcsináljatja a jogsit Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ha svájcban bejelentett lakcímem van, ott dolgozom. Ha utána hazajövök és megcsinálom Magyar jogosítványt, el fogják fogadni svájcban?


Segítsetek kèrlek.

Most buktam meg a forgalmi vizsgámon. Készülök kiköltözni, csak a jogsi miatt vártam. Ha kimegyek svájcba majd visszajöhetek jogisítvànyt csinálni?



2019. ápr. 2. 15:21
 1/7 Szecessziós Vájling ***** válasza:
54%
Igen. Más kérdés, hogy a nagyobb svájci városokban és agglomerációjukban nem sok szükség van autóra.
2019. ápr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Kell valamilyen magyar lakcím, hogy jogsid lehessen. A magyar jogsi természetesen érvényes Svájcban is, ahogy Európa (és Ázsia) egész területén.
2019. ápr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Sajnos az a helyzet, hogy ha Svájcban élsz, azaz van már svájci címed és még nincs jogsid, svájcban kell megcsináltatnod.


Más lenne a helyzet ha már lenne magyar jogsid, amikor kimész, akkor egy évig használhatod a magyart, de utána le kell cserélni svájcira.

2019. ápr. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy tudom, amit 3 válaszoló mondott. Nincs egy hivatalos svájci oldal ahol leírják?
2019. ápr. 3. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezö, utolso kerdesedre a valasz:


Ausländischer Führerausweis:


[link]

2019. ápr. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy kicsit attekinthetöbben van leirva:


[link]


(elözö vagyok)

2019. ápr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem fogják elfogadni

Ha Svájcban élsz, ott kell megcsinálni. Az más ha van korábbról magyar jogsid. De azt is csak 1 évig használhatod. Utána le kell cserélned svajcira. Es ha a magyar jogsid 3 évnél fiatalabb, akkor részt kell venned egy gyakorlati tanfolyamon hogy megkapd korlátlan időre a svájci jogsit.

2019. júl. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!