Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Aki svájcban él megcsináljatja a jogsit Magyarországon?

Ha svájcban bejelentett lakcímem van, ott dolgozom. Ha utána hazajövök és megcsinálom Magyar jogosítványt, el fogják fogadni svájcban?

Segítsetek kèrlek.

Most buktam meg a forgalmi vizsgámon. Készülök kiköltözni, csak a jogsi miatt vártam. Ha kimegyek svájcba majd visszajöhetek jogisítvànyt csinálni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: jogosítvány, forgalmi engedély, Svájc, külföld

ápr. 2. 15:21  Privát üzenet  

A válaszok
Szecessziós Vájling nevű felhasználó válasza:

Igen. Más kérdés, hogy a nagyobb svájci városokban és agglomerációjukban nem sok szükség van autóra.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont ápr. 2. 15:24 Privát üzenet
Kell valamilyen magyar lakcím, hogy jogsid lehessen. A magyar jogsi természetesen érvényes Svájcban is, ahogy Európa (és Ázsia) egész területén.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont ápr. 2. 19:03 Privát üzenet

Sajnos az a helyzet, hogy ha Svájcban élsz, azaz van már svájci címed és még nincs jogsid, svájcban kell megcsináltatnod.

Más lenne a helyzet ha már lenne magyar jogsid, amikor kimész, akkor egy évig használhatod a magyart, de utána le kell cserélni svájcira.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont ápr. 3. 07:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen én is úgy tudom, amit 3 válaszoló mondott. Nincs egy hivatalos svájci oldal ahol leírják?

# 4/6Időpont ápr. 3. 18:22 Privát üzenet

Kerdezö, utolso kerdesedre a valasz:

Ausländischer Führerausweis:

[link]

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont ápr. 4. 10:01 Privát üzenet

Itt egy kicsit attekinthetöbben van leirva:

[link]

(elözö vagyok)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont ápr. 4. 10:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyibe kerül magyarországon az egyedi rendszám?
Mit gondoltok, itt Magyarországon sokkal nehezebb eladni egy 3 literes autót mint egy 2 literest? 2010 - 2013 évjárat között.
Magyarországon vajon mennyi garázsban/pajtában rohadó régi veterán autó lehet? Ismertek ilyen történeteket?
Hankook Ventus Prime 3 K125 205 55 R16 Vélemények Made In china. Lehet különbség a Magyarországon gyártott és a China között?
Hankook Ventus Prime 3 K125 205 55 R16 Vélemények Made In china. Lehet különbség a Magyarországon gyártott és a Chinai között?
Az FSO Polonez és az Oltcit Club autók miért ritkák Magyarországon? Az előbbit még soha nem láttam, Oltcitet talán egyszer, két évtizede legalább

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!