Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mai robogók is képesek...

A mai robogók is képesek lennének eljárni 1,8L-ből, mint ahogy azt a Babetta tette?

Figyelt kérdés

Olvasgattam neten a robogómról műszaki információkat, gondoltam megnézem mit tudott egy Babetta. Érdekes adatra bukkantam, 1,8L/100km fogyasztást ígérnek 27km/h sebesség mellett. Tudom, hogy azóta felgyorsult a közlekedés, senki sem közlekedik már ekkora sebességgel napjainkban, de elméleti alapon érdekel a kérdés. Szerintetek egy jóval újabb, de még 2t 50ccm robogó (Yamaha Jog Space) is képes lenne ezt a fogyasztást produkálni 27km/h esetén?

Találtam mást is, 1:33-as keveréket írnak elő hozzá. Az én robogóm 1:40-el működik, mi miatt lett elegendő kevesebb olaj használata?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 2. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
A 4 ütemi eltud menni 2 liter körül, 50-nel.
2019. ápr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tessék.

[link]

2019. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Babetta egy adott üzemállapotban tudott 1,8l/100 km-es fogyasztást. Ha ezen kívül kerültél, elég cifra értékek jöttek ki. Pedig nem száguldoztál, csak kihasználtad azokat a lehetőségeket, amiket a motor adott.

Ugyanez a helyzet a mai robogókkal. Megveszed a robogót, benne van a jogszabály szerinti 45 km/h-s fojtás. Ha ez benne marad és te ehhez képest nyugis sebességgel (20-30 km/h) járkálsz, el lehet érni 2 l/100 km körüli fogyasztást, különösen a modern négyütemű, befecskendezős gépeken.

De ha kiiktatod a fojtást és húzod neki, mint az állat (hogy ne tapossanak el az 50-es sebességkorlátozásnál alig 70-nel tépő autósok), akkor a fogyasztása elég keményen megemelkedik, hiszen a csúcsteljesítménye közelében fogod használni.

2019. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Simán. Asszonynak van valami noname kínai 4T robogója, 45-50 körül "repeszt" vele 50 kilósan és 2 liter körül fogyaszt (bár decire sosem lett kimérve).


Amúgy most jöttünk haza ázsiából ilyen robogóval járkáltunk:

[link]


2 személlyel, kicsit sem sima (hanem marhára hegyes) terepen és annyival ami a csövön kifért és 2,5 litert fogyasztott. Akik barátok velünk voltak ők egyedül ültek a saját gépükön az meg kettőt. Ezt sosem értettem hogy a francba, mert az EU-ban árult 125-ös robogók ennél jóval többet fogyasztanak...

2019. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

25-tel kb bármelyik robogó elmegy neked 2 literből.

a 4 üteműek kevesebből is, 40-50 körüli végsebesség és keserves gyorsulás mellett.

2019. ápr. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ment mindenkinek a zöld.
2019. ápr. 3. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!