Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb egy kezdő...

Melyik a jobb egy kezdő vezetőnek: Opel Corsa, Toyota Yaris, esetleg Ford KA?

Figyelt kérdés

Elsősorban az érdekelne, hogy mennyire megbízhatóak, melyikbe lehet könnyen és olcsón alkatrészt beszerezni, melyik lenne jobb egy nőnek?


Ha esetleg vannak egyéb márkák amik szóba jöhetnének, akkor szívesen fogadok más tippeket is, bár nekem a Corsa a "nagy szerelmem" már évek óta.


2010. júl. 4. 17:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy valaki a Suzukit ajánlgatta nagyon, mert abba olcsó az alkatrész és neki évek óta az van. (Mindig megveszik a legújabb modellt) de nekem valahogy nem igazán jön be, hiába olcsó bele az alkatrész...
2010. júl. 4. 17:06
 2/10 anonim ***** válasza:

mind a 3 autó alkalmas választás egy kezdő vezetőnek, hisz kicsi, viszonylag kompakt, könnyen irányítható autók. én a Fordot kizárnám a versenyből, elég kevés fut belőle, és nem olyan jó az alkatrészellátotsága, ráadásul megjelenésekor sem volt az a megbízható, mindenki tetszését elnyerő autó.

Ha használt autót vásárolsz, ugy gondolom, hogy ne az döntsön, hogy toyota, vagy opel legyen, hanem az, hogy melyik van jobb állapotban, melyiket tudod jobban leinformálni, esetleg ha van ismerős szerelő, melyiket ajánlja.

sokkal fontosabb egy használt autónál, hogy miylen az előélete, minthogy milyen a márkája!!

2010. júl. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Opelekhez olcsóbb az alkatrész de jobb ha egy olyan Toyotát fogsz ki ami jó állapotú és nem kel rá költeni.

tényleg igaz hogy az számít hogy előtte ki használta és mennyit.

Skodák is nagyon jók és nem is túl drágák.

Nekem tetszik a skoda fábia, van belőle egy erősebb 1.4-es változat ami 100lóerős.

2010. júl. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves modell érdekel? Ha új, akkor mind felejtős, vegyél egy VW Polo-t.


mivel nem derül ki, hogy használt, vagy új kocsi érdekel, végigmegyek az összesen a leírtak közül: Első szériás Yaris: megbízható, kitartó kis gyösz, alkatrészek sem túl drágák hozzá, szeretnivaló kis kocsi. Új Yarisról nagyon durva horror sztorikat hallottam, bár személyes tapasztalat nincs, de a hallottak alapján akkor sem kéne, ha ingyen adnák. Opel Corsa A - a cipősdoboz: elég öreg vas, korának megfelelő megbízhatósággal, nagyon olcsó alkatrészekkel, egyszerűen szervízelhető.

Opel Corsa B - a buborék: Én személy szerint nem ajánlom, bár nem rossz kocsi, de szintén nem fiatal, és a többsége szét van ütve, egy futóműfelújítás, meg nagygenerál nem két fillér ám. Opel Corsa C - amiből a legtöbb rohangál: Nincs vele konkrét baj, én ilyenen tanultam vezetni, de van ennél jobb autó is. Opel Corsa D - túlsúlyos gombóc: annyira ráfeküdtek a biztonságra az opelnél, hogy sikerült egy a korábbinál biztonságosabb, de használhatatlan autót készíteni. használhatatlanságot úgy értem, hogy hiába kis kocsi, egyáltalán nem kicsi, cserébe nehéz, és bóvli kívül-belül. ha nagyon Opel kell, akkor inkább a C corsa. olcsóbb is, jobban is megy.

Első szériás Ford KA: a korai példányokat nem venném meg, de az első széria végéből öröm csemegézni. pénztárcától függő, de én a SportKA-t nagyon ajánlom. 90 lóerős, könnyű, tartós kis vacak, olcsó alkatrészekkel, és nagyon jó futóművel. a méretéhez ás kategóriájához képest szuper futómű amúgy a korai modelleket is jellemzi, az azért nem kéne nekem, mert szeretnek rozsdásodni, rohadni. Másodi szériás, új KA: hasonlóan, mint a D Corsa, túl nehéz, túl nagyautós akar lenni, ezért aztán tohonya és kelletlen.



szummázva: a felsoroltak közül, ha használt kocsi kell, akkor egy első szériás, késői gyártású Ford KA, ha új autó kell, akkor pedig viseld el, hogy nem néz ki túl nőiesen, és vegyél egy új VW Polo-t.

2010. júl. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
CSAK AZ OPEL CORSA! ALKATRÉSZ? Hm? NEM KELL BELE HA NEM TÖRÖD ÖSSZE. SPEC "NŐ"i AUTÓ. 4.5 ÉVES, SEMMI JAV. NEM KELLETT, 147000 Km.
2010. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: miért kiabálsz? a te kocsid egyedi eset, akkor add el azt a kérdezőnek. attól még a többi lehet pocsék.
2010. júl. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
minél olcsóbbat amit nem kár hogy lerombolj
2010. júl. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Utolsó: nem áll szándékomban lerombolni, összetörni és hasonlók...


Amúgy használt autót vennék, kb 600-700.000 Ft-ot tudnék rászánni. Igaz, ez nem mostanában lesz, hogy venni fogok (még a jogsim is csak folyamatban van, sőt a legelején járok a dolognak) de azért már elkezdtem nézelődni. Kb tavasszal tudnék venni.

Mégegyszer köszi a válaszokat. :)

2010. júl. 4. 22:58
 9/10 anonim ***** válasza:
opelt ajánlom
2010. júl. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Corsa! Megbízható Opel technika, nekem nem kéne, mivel nagyon nőies, de ez asszem téged nem zavar :)
2010. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!