Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Állófűtést miért nem lehet...

Állófűtést miért nem lehet kérni az autókba gyárilag?

Figyelt kérdés

Nézegettem pár gyártó árlistáját, ahol az extrák szerepelnek, de egynél sem láttam állófűtés opciót. Használt autó piacon is inkább csak a Volkswagenekbe látok, gondolom ott lehetett kérni bele.


Utólagos beépítés meg hát... nem vagyok abban túl bizakodó, mert ha egyszer szétszedik a műanyag elemeket, akkor az onnantól el fog állni, recsegni fog stb... és azt írták hogy a fél autót szét kell szedni egy állófűtés beépítéséhez.


Lehetne kérni a gyártót, hogy ha ő nem is forgalmaz állófűtést, valahogy azért még beleépítsék amikor összerakják az autót? Vagy hogy működik ez?



2019. ápr. 6. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Valójában elég sok típusba (dízelek) szerelnek gyárilag, csak nem állófűtésként, hanem kiegészítőfűtésként funkcionál. Ezt némi átalakítással lehet használni állófűtésként is.
2019. ápr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Biztos hogy lehet kérni, beépítik bármelyik autóba.
2019. ápr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a neten böngésztem az extrák katalógust, meg az autók kiszerelését, de se a comfort se a nagyobb változatokba nem láttam ilyen extrát, és választható opcióként sem láttam sehol. Akkor vagy valami hülye nevet adtak neki és úgy adják el, vagy nem tudom :D Toyotákat meg Hondákat néztem
2019. ápr. 6. 11:06
 4/9 A kérdező kommentje:
csak dízel autókba lehet építeni álló fűtést, vagy benzinesekbe is ?
2019. ápr. 6. 11:06
 5/9 anonim ***** válasza:
benzinesbe is lehet
2019. ápr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha lényeg a gyári állófűtés akkor a németeknél nézegess autót, ne a japánoknál, vagy esetleg volvo saab. A japánokba nem hiszem, hogy lehet kérni, esetleg utólagosan beépítettet, de bemész márkakereskedésbe ott el tudják mondani, hogy lehetséges e.
2019. ápr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csomó autóba lehet - de MO-n nem túl népszerű extra. A skandináv államokban annál inkább.
2019. ápr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Opel Astra K-ba lehet kérni gyárilag. 650.000Ft-ot kérnek azt hiszem a mutatványért. Megmondom őszintén nekem ennyit nem ért. Van így is elöl-hátul automata vezérlésű ülésfűtésem, kormányfűtésem, kiegészítő elektromos utastér fűtésem és emellett garázsban is áll az autó. A 650.000Ft kb tizedéből beépíttettem utólag egy elektromos motor előmelegítőt (DEFA). Annyi kényelmetlenség van vele, hogy mikor hazaérek rá kell dugni a konnektorra. Hajnalban egy 1000Ft-os időkapcsoló időzítve bekapcsolja, én pedig indulás előtt kihúzom. Ez a kis kényelmetlenség nekem megért bő fél millát, amit így megspóroltam.
2019. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

igen, ahogy mondtam a német autóknál látom inkább, de azok felé abszolút nem kacsintgatok, inkább a japánok felé. De akkor úgy látszik jól láttam, hogy náluk annyira nem divat ez... Talán a Svéd kocsiknál, szétnézek azok között is köszi a tippet :D


Jó az az állófűtés szerintem, amikor iszonyat hidegek vannak, akkor ha 1 órára bemegyek vásárolni mire kimegyek már legalább -10 van a kocsiban is, és baromi hideg minden, az ülés, kormány stb... Jobb ha tartva van egy 15-20 fok benne, és legalább rögtön jön fűtés is a motorttól mert úgy tudom az állófűtés a vizet is melegíti.


Persze 650ért igaz nagyon nem olcsó, ha külön akarnám megvenni az 250-300k lenne csak, de akkora meló beszerelni hogy a munkadíjt beleszámolva vszleg közel lennék a gyári árhoz :D

2019. ápr. 6. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!