Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Második jogosítványnál már...

Második jogosítványnál már vezethetek az okmányirodás papírral?

Figyelt kérdés
Tehát azt tudom, hogy mikor megszereztem a B kategóriát akkor kellett várnom egy hónapot, hogy megkapjam a rózsaszín kártyát, hogy vezethessek. Viszont azt hallottam, hogy ha már a második jogosítványt megszereztem, ami jelen esetben A korlátozott "A2' így az okmányirodás papírral már vezethetem a motort. Igaz lehet ez?
2019. ápr. 6. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nem
2019. ápr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem az A2 kategóriát..A cserére leadott érvényes B kategóriáddal vezethetsz még ezzel a papírral addig még megkapod az újat,amiben már szerepel majd az A2 és a B is.

Addig marad csak a B amit vezethetsz.A B átvetted é igazoltad is az aláírásoddal,akkortól lehetett vezetned,most még nem írtad alá az A2 átvételét és aláírásod nélkül még nem érvényes mert hivatalosan nincs a birtokodban.A bürokrácia malmai lassan őrölnek.

2019. ápr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2019. ápr. 6. 19:28
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, nem pont ezt kérdezted, de ezzel is szembesülsz előbb-utóbb. Cserénél sem vezethetsz majd CSAK okmányirodás papírral. Ha az új elkészülte alatt is használni akarod a járművet, akkor a személyes átvételt kell választanod. A régi jogsi nálad marad, s kapsz egy papírt arról, hogy a csere már folyamatban van. Ha a kártya már lejárt, akkor sem a kártya, sem a papír nem lesz elegendő, csak a kettő együtt.
2019. ápr. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!