Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóba való hangszigetelő és...

Autóba való hangszigetelő és rezgéscsillapító bitumen lap nem olvad meg a nyári napokon az ajtóban/karosszériában?

Figyelt kérdés
Hanszóró miatt rezonál az ajtólemez és olvastam, hogy lehet erre a célra venni bitumenlapot. De olyat is hallottam, hogy melegben megolvad és össze vissza folyik.

2019. ápr. 7. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, mivel nem sima natúr bitumenes lapot használnak, hanem SBS, vagy APP modifikációjút. Mindkettőnek 100°C fölött van a lágyulási pontja.
2019. ápr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ami valóban autóba való, az bírja. A TÜZÉP-telepről, Miska báttya fészeréből vagy Tuner Jóskától beszerzett, ki tudja, milyen bitumenlap ("Hajjak meg, uggyanaz, min' a dájnamat, ugyanottan gyárcsák, annyi csak, hogy erre nem nyomtassák rája a dobozra meg a lapra a márkát, de dettó ugyanaz, higgyé' nekem, itten nem köll a márkát megfizetni") nem fogja bírni a meleget és a rázkódást.
2019. ápr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Autó (karosszéria) belsejében nem tud annyira felmelegedni, hogy megolvadjon. Felragasztás előtt érdemes 10-15 percre kitenni a napra (ha jól süt) vagy hajszárítóval megmelegíteni, akkor kicsit puhább lesz és könnyebb dolgozni vele, de ez nagyon messze van a megolvadástól. Ahhoz jóval 100 fok fölé kellene melegíteni.
2019. ápr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!