Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Álló helyzetben pulzál/lüktet...

Álló helyzetben pulzál/lüktet a fék és a kuplung?

Figyelt kérdés

Vennék egy mk3as mindeot. Kipróbáltam, minden rendben de nekem szokatlan, még nem észleltem hasonlót más autónál... járó motornál álló helyzetben benyomva a fék és a kuplung együtt, mindkettőn pulzálást érzek.

Amúgy 14 éves autó, 2.0 Diesel, végig családban így fix 175k km.

Normális? Köszi


2019. ápr. 7. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a fenébe, ha már az elején ilyenek vannak.
2019. ápr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért hagynám? Lehet hogy ez pl normális csak a régi fajta autók/benzinesek után szokatlan. Mivel vasárnap este nincs szerelő így gondoltam hátha itt már tapasztalta valaki... :)
2019. ápr. 7. 20:12
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Vedd meg nyugodtan. Tanulópénznek jó lesz.

Egyébként mit értesz pulzáláson?

Ütemesen nyomja felfelé a lábad, majd csökken ez az érzés, s kezdődik megint?

Ha így van akkor ez valami talpmasszírozó lehet, de használható autó semmiképp.

2019. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A motor alap járásának ütemére mint mikor a pulzusod kitapintod és érzed hogy dobog a szíved.. érzem, ahogy jár a motor... :D
2019. ápr. 7. 21:05
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Az alapjáratot érzed a talpadon akkor.Hát ezt én is és más is,főleg a négy és ennél kisebb hengerszámú autóknál.Minél több a henger,annál egyenletesebb az alapjárat is.Egy tizenkettesnél már alig,vagy semmit nem vennél észre.

Nos vegyél egy utóbbit és nincs ez a gond.

2019. ápr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem az a gond hogy érzem. Hanem hogy normális e. :) Menet közben 0 semmit. E. Érezni se kuplungon ne féken. Csak álló helyzetben.

A motort is állig hallani

2019. ápr. 8. 07:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Milyen autó? 7 éves 1.6 TDI Golfnál is érződik ez az enyhe pulzálás a kuplungon, ha csak éppen hozzáérek és nem nyomom be a pedált. Lendkerék, bakok tökéletesek. Ilyen a dízel.
2019. ápr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2.0 diesel mk3 mondeo. Azóta voltam vele egy szerelőnél gumicsere miatt, ő megnézte, azt mondta ez teljesen normális, az én lábam volt túl érzékeny. :)
2019. ápr. 10. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!