Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülhet egy vezérműl...

Mennyibe kerülhet egy vezérműlánc csere?

Figyelt kérdés
Az alany egy e36 316i, 98as. Üzemmelegen alacsony fordulaton halk csörgést hallat az autó. Ha emelem a fordulatot a csörgés is gyorsabb lesz. Arra jutottam a kutakodás meg kérdezősködés, hogy a vezérműlánc produkálja ezt. Ilyenkor már cserére szorul vagy el lehet vele közlekedni? Ha cserés mennyibe fog ez fájni, egyáltalán érdemes-e ezzel foglalkozni, ezzel a motorral (vagy 50 ezerert vegyek bele egy kevesebbet futott ugyan ilyen motort) . Az autót meg akarom tartani mert küszöbcserét is most kapott 3 honapja meg szép állapotban van.

2019. ápr. 8. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már cserére szorul vagy el lehet vele közlekedni?

Addig lehet vele közlekedni ameddig egyik pillanatról a másikra és ez bármikor bekövetkezhet..úgy nem gondolja,hogy pl elszakad. Ha ez bekövetkezik akkor minden bizonnyal úgy fogsz a legjobban járni,ha 50ezerért megveszed a motort bele.

A netről ki tudod keresni,hogy mennyi az annyi anyagárba (nekem más autó de pl 25 a lánckészlet, 32 a vízpumpa mert akkor már azt is cserélünk és ezek gyáriak ( németből rendelek cuccokat mert úgy olcsóbb,pláne ha több kell) és akkor annyira nem vészes a szerelőm munkadíja,de simán duplázhatom az anyagköltséget szóval úgy készülök,hogy cakk pakk 120ezer lenne. Nekem nem csörög még,csak hajlamos nyúlni és kezdetleges állapotnál járunk.De jövőhéten amikor egyeztetek a szerelőmmel akkor kiderül,hogy kb mennyi lesz az annyi munkadíj amire számítanom kell alap esetbe. Amúgy itt nem az alkatrész lesz a tétel,hanem a munkadíj

2019. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez is kezdetleges alapotvan van szerintem. Szerelo azt mondta egy éve, hogy nem hall semmit. En mar akkor is kihallottam es most is hallani. Nem változott se a zaj erossege se semmi, de csak azert mert ebben az egy evben keveset hasznaltam a kocsit max 3000-4000 kilometer.
2019. ápr. 8. 12:16
 3/4 gbr96 válasza:
Szia! Nekem egy opel astra G 1.6 volt a bömös előtt(e46), és annál volt hogy elkezdtem hallani hogy kicsit mintha ciripelne a lánc, hívtam szervízt hogy vinném cserére,meg is beszéltük, elindultam és a szervíztől kb 20 méterre megadta magát. Tönkre ment a motor is mert hát úgy dobta le hogy vert szét mindent. Ezzel azt akarom mondani hogy ha hallod hogy ciripel ne várjál vele,vigyed,cseréljék ki. Ha vársz vele nem hálálja meg. E36nál nemtudom, 46-nál nekem vásárlást követően lett "nagyszervíz", vezérlés,olajok,szűrők,tömítések,stb… ebből a vezérlés volt vízpumpával vez.mű lánccal,hosszbordás+tárcsák 180 szervízben. Drága de utána a lánc "örökélet+1nap".
2019. ápr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem ugyan ez volt a helyzet pár hónapja. Csak nekem durván csörgött.

Szerelő meghallotta, azt mondta hogy itt laza a lánc, ne járjak vele, cseréljük ki. Végül levettem az ékszíjat és megmozgattam mindent amit húz. A vízpumpában volt egy hatalmas játék. Kiderült hogy végig az csörgött. Kicseréltük és azóta szépen halkan jár.

Szerintem te is kapd le az ékszíjat és mozgass meg kézzel mindent. Ha neked is hasonló a probléma akkor 5 perc, és megspórolsz egy közel 100 ezres műveletet ami nem is javítana a helyzeten.

2019. ápr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!