Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionosok! Mit gondoltok a...

Kamionosok! Mit gondoltok a Ford vontatókról? Vki ült már ilyenben?

Figyelt kérdés
Én a múltkor láttam egy ilyen traktort, Lidl-ös pótot húzott. Hát így külsőre nem tűnt vmi nagy durranásnak, sőt!
2019. ápr. 8. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem is nagy durranás. Olcsó török vontató.


Most kezdtek el fejleszteni valamicskét ( más gyártóktól vásárolni ) mert nyugaton igazából a kutyának sem kell :)

2019. ápr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
( Most ebben mi az 56% már megint? : D)
2019. ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Műszakilag nem ismerem , de ránézésre ez nem kamion fülke csak egy teherautó. Ezzel nem lehet kamionozni, annyira kicsi fülke. Belföldezni biztos jó, egy két napot ellehet lenni benne.

Itt le is írja.

[link]

2019. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kicsit le vagytok maradva.

[link]

2019. ápr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kicsit sem vagyunk lemaradva, erre írtam hogy fejlesztgetnek. Vagyis inkább vásárolnak.


A régebbi Otosan/Ford kabin az teljesen kaki volt,a modernizált is.


Ez a legújabb fülke is érdekes. Actros MP3, VolvoFH4 jelleg, Actros MP4 tükör és FH4 lámpák :D

A műszerfal az nagyon Actros MP4.


A nagyon régi Otosanokban nem tudom milyen volt, az első modern Ford Cargokba Európában Iveco Cursos motor került ZF váltóval. Majd faceliftnél váltottak a régebbi Scania XPI motorra amit megtuningoltak SCR katalizátorral. A legújabban még nem tudom mi van.


Szóval mit gondolok erről? Próbálkoznak, összevásárolnak mindent mindenhonnan, olcsó török alapanyag és összeszerelés, olcsó ár - valamire biztos jó. Nehéz betörni az európai haszonjármű piacra, főleg az olcsó szegmensben. A minőségi elvárások elég nagyok még ott is.


Ilyen téren a Hyundait valahogy többe nézem, ők a Traigo Xcienttel legalább egyedit alkottak és elsőre egészen európai vontatót sikerült összehozniuk. Igaz az árban sem marad el az európai konkurensektől ( bár errefelé nem forgalmazzák ha jól tudom ).

2019. ápr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Full gagyi kamion, viszont rövidtávú, szaladgálós melóhoz kiváló lehet.
2019. ápr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

lol, honnan tudod hogy gagyi? Talán vettél egyet és tapasztalatból mondod? Attól hogy török meg esetlen a kinézete nem biztos hogy gagyi... Az Orion is török már, és pl nekem orion TV-m van, a képe nem a legszebb, a menüben vannak helyesírási hibák de hibátlanul működik a mai napig :D


Ugyan ez a helyzet a Kamazzal is, úgy néz ki mint egy 20 évvel ezelőtti kamion, főleg belülről, ablaktekerős ablakok, de olcsó és igen tartós gép. A Kótai videóját elnézve nem épp a legnagyobb luxussal rendelkező fülke a régebbi Ford Cargo, de rengetegen hetelőznek- 1/2 hónapokat töltenek a mai napig Renault Premiumokba, ami talán még a Fordnál is gagyibb és rosszabb, vagy DAF CF-ekben... Nem is beszélve az autószállítókról a jó kis P fülkés scaniakkal :D


Persze a mai gyerekek iszonyatosan el vannak kényelmesedve, de ha pénz is szempont akkor jó választás egy Ford, egyedül a szervíz hálózat nem tudom mennyire van európában kiépülve...


És a pénzre visszatérve csak összehasonlításképp: egy alap fapados 410-es Scania 70-80 ezer euró körül van, egy Renault Premium 50 ezer körül, egy Kamaz 40 ezer körül. Ha a munka nem igényel különösebb speciális dolgokat, akkor melyiket vennéd, mint magán vállalkozó ? Na ugye...

2019. ápr. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"lol, honnan tudod hogy gagyi? Talán vettél egyet és "


Nem, de sok bemutató videót megnéztem a neten, illetve egy kiállítás során jómagam is ültem a fülkében, és arrafel mondom, hogy gagyi, nagyon gyenge az anyaghasználat, és az ergonómia a többi nagy névhez képest.

2019. ápr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"orion TV-m van, a képe nem a legszebb, a menüben vannak helyesírási hibák de hibátlanul működik a mai napig"


Szóval gagyi, de működik :D


"Ugyan ez a helyzet a Kamazzal is, úgy néz ki mint egy 20 évvel ezelőtti kamion"


Tele is vannak Európa útjai új Kamazokkal meg régiekkel. Ja nincsenek :D


" A Kótai videóját elnézve nem épp a legnagyobb luxussal rendelkező fülke a régebbi Ford Cargo, de rengetegen hetelőznek- 1/2 hónapokat töltenek a mai napig Renault Premiumokba, ami talán még a Fordnál is gagyibb és rosszabb, vagy DAF CF-ekben..."


A legfiatalabb Premium is már vagy 6 éves, javarészt a nemzetközi forgalomból már kikoptak, a CF-ekre meg általánosságban nem is volt jellemző.

Az autószállítás speciális igényeket kíván,a minőség ott is ugyanaz, mint a nagyfülkéseknél.


"És a pénzre visszatérve csak összehasonlításképp: egy alap fapados 410-es Scania 70-80 ezer euró körül van, egy Renault Premium 50 ezer körül, egy Kamaz 40 ezer körül."


A fapados 410-es Scania alapból jobban felszerelt, mint egy két másik gyártó extrásabb modellje.

Renault Premiumot már nem tudsz venni évek óta. A Kamazzal meg nem tudsz normálisan és gazdaságosan fuvarozni.


" Ha a munka nem igényel különösebb speciális dolgokat, akkor melyiket vennéd, mint magán vállalkozó ? Na ugye..."

Valszeg a Kamazt venném, mert hülye vagyok és fizetném a másfélszeres fogyasztást, a másfélszeres útdíjat és csak én vezetném mivel arra ember nem jönne hozzám dolgozni :D :D


Már a Kótai videónál is sejteni lehetett hogy te is még csak képen láttál haszonjárművet, de a vége az még így is elég ütősre sikerült. :D


Kama3.. eszem-fszom megáll hóó :D

2019. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

azért mert te itt nem látsz, nem jelenti azt hogy a ruszkiknál sincsen. Ez csak egy példa volt okostojás, és pont egy orosz csávó mondta hogy azért szeretik ők a kamazt (az oroszok) mert olcsók és strapabíróak.


A CF es Dafok ne nemzetköziznének? LOL a révésznél csak olyanok voltak évekig... És külföldön meg igen népszerű hetelésre

2019. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!