Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hány fokos külső hőmérsékle...

Ti hány fokos külső hőmérsékletnél kapcsoljátok be a klímát?

Figyelt kérdés
Én többnyire napos időben 20 foknál, azonban, ha huzatra érzékeny ember ül az autóban, akkor akár 15 fokban is, minimum venti fokozaton. Bár az enyém digit klíma, így végül is bármikor mehetne, ha helyzet úgy kívánja.
2019. ápr. 8. 23:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem szoktam nézni, mikor úgy érzem, hogy kell, akkor megy, de kb ennyi.
2019. ápr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy besüt-e a nap vagy sem.

Ha telibe, tartósan besüt, akkor olyan 20 fok körül, árnyékban csak ilyen 27-28 fok körül.

2019. ápr. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a hőmérő szoktam nézni. Ha melegem van nélküle, bekapcsolom. Digitális nálam is.
2019. ápr. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak hőmérséklet függő, de jellemzően 20-22 fogos kinti levegő mellett még nincs rá szükségem.

Kivétel lehet pl a tűző tavaszi napsütés, ezen magam is meglepődtem. Ha 4-en vagyunk a kocsiban és ablakok felhúzva, betűz a tavaszi nap, akkor hiába van kint csak 20-22 fok, az utastér így is felmelegszik, illetve a közvetlen bőrt érő napsütés emeli a hőérzetet ezért van, hogy a komfort szellőzés mellett csak klímával érhető el.

2019. ápr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem a külső hőmérséklethez kapcsolom, hanem a bentihez igazítom. Mert ha álltó helyben a napon felforrósodik akkor már bekell kapcsolni, de lehet kinn még csak 25 fok van.
2019. ápr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szoktam figyelni, ha kell, akkor hűtök, általában 15 foktól felfelé már bekapcsolom, főleg, ha süt a nap. Tegnap 20-21 fok volt kint, de egy délelőtti napon állás után az autóban 55 fok volt, a klímát már kapcsoltam is be rögtön indítás után.
2019. ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem a levegőtől függ, tegnap délelőtt is 8 fokot mutatott az autó, de annyira erősen sütött a nap, hogy az automata rendszer már nyomatta a hideget a klímával, és kellett is.
2019. ápr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehet én is a klímára fogok hagyatkozni innentől fogva. Elég sokszor begyullad a fülem a huzattól, miközben le van húzva az ablak. Be nyomom 22 fokon automatára szélvédőre irányítva, aztán hűtsőn/fűtsön. Bár nem tudom így fogyasztás nem megy-e az egekbe, bár a lehúzott ablak se sokkal jobb, nem beszélve az említett egészségügyi kockázatokról.
2019. ápr. 9. 23:22
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2019. ápr. 9. 23:23
 10/10 anonim ***** válasza:

"bár a lehúzott ablak se sokkal jobb, nem beszélve az említett egészségügyi kockázatokról."


A huzatnak is van egészségügyi kockázata meg a klímának is. Előbbitől én pl. soha nem szenvedek, de még csak nem is tapasztaltam huzat miatti egészségügyi problémát, de elhiszem, hogy van aki erre érzékeny.

Van aki meg pont a klíma miatt tud irdatlanul megfázni. Én is ilyen vagyok, így 24-26 fok alá csak ritkán és rövid időre állítom.

2019. ápr. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!