Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 300 milliós felújított oldtime...

300 milliós felújított oldtimernek vagy egy mai 100 milliós Ferrarinak van jobban presztízse?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 10. 08:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Engem a ferrarimban jobban megneznek mint a 2 milliardos old timerembe, en azt mondom meg kell venni mind a kettőt qzt kiderul

17/f vállalkozó programozo mernok orvos

2019. ápr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

Egyik sem ér semmit. Csak a fócvágenygóf a jó, a zegykilenc tédéji motorral, de csak akkor, ha kormol. A passzát meg még jobb, mer' az nagyobb, osztán jobban fér benne a zarcod.

Munkanapon reggel 8-kor pedig már el szokott kezdődni az iskola, úgyhogy még nincs itt az ideje a vérpistikék kérdéseinek. Az majd június közepén, a nyári szünettel együtt jön.

2019. ápr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Miért nem akadtok már le erről a presztizsről?

Borzasztó szegény lelki világa lehet annak akinek az számít hogy más mit mond.

2019. ápr. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
vegyél egy 370 lovas Crownline 270 CR-t mondjuk. Ha forgfalomba tudod helyeztetni a magyar utakon, semmiben sem fognak jobban megnézni és tized annyiba kerül! :'D
2019. ápr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Borzasztó önámítás azt gondolni, hogy bárki van, akinek nem számít, hogy más mit mond. Társas lények vagyunk, nem tehetünk róla, kár tagadni.


Amúgy meg egy 100 milliós Ferrari és egy 300 milliós oldtimer sofőrjéről is az első gondolatom az, hogy nem az övé az autó, hanem valami bérléssel foglalkozó cégé, és így különösebben nagy presztízst nem tulajdonítok neki.


Ha biztosan tudom, hogy a sofőré, és mondjuk azt is biztosan tudom, hogy kapitalista szabad versenyben szerezte nepotizmus nélkül, akkor is a Ferrari talán egy kicsit hülyegyerekesebb benyomást kelt, mint egy oldtimer. Ennek ellenére vennék mindkettőt, ha a helyében lennék.

2019. ápr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 dirtboy ***** válasza:
43%

számomra a ferrarinak, ugyanis kedvelem az oldtimereket is de nagyon elszalad velük már a ló.

negyedét nem érik annak amiket kérnek érte pusztán azért mert régi és jó állapotban van.

ez pár éve inkább csak divat lett.

a ferrariban meg legalább nem kis mérnöki munka van,ott tényleg tudod miért is fizetsz annyit.

persze ott is vannak nagyon elszaladt árak mint pl a laferrari is de azért vannak így 100korüli nagyon jó autóik is.

bár én inkább lamborghini vagy ha turbós sportautó akkor mclaren amit jobban kedvelek.

2019. ápr. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 D. Brasco ***** válasza:
39%
Egyértelműen a dupla 1000-es motoros swiftnek van a legnagyobb presztizse.....a többi auto mind csak ilyen indultak még kategoria ahhoz kepest!
2019. ápr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

"Borzasztó önámítás azt gondolni, hogy bárki van, akinek nem számít, hogy más mit mond."


Köszi, nem önámító vagyok, csak elég magabiztos.

Nincs szükségem más emberek megerősítésére. Főleg nem autó alapján.

Eddig 20 éves swifttel jártam, mert arra telt, megbízható olcsó kocsi kellett, napi 60 km-t autózok. Letudtuk a hitelt, így lecserélhettem a kocsit. Most 9 éves Coltom van. Nem az alapján választottam, hogy más mit mondd, hanem mert beleszerettem a kinézetébe, és belül is tökéletesen megfelel (kilátok rendesen, kényelmes, stb).

És ugyanaz az ember maradtam, még ha más másnak is ítél meg kocsi alapján...


Szóval ne gondold, hogy mindenki olyan sekélyes, hogy mások véleménye szerint él.

Nekem az számít, hogy a férjem és a fiam elégedett legyen. És hogy a magam igényeinek megfeleljek. Másokat meg olyan magasról tojok le, hogy azt el sem hiszed.

Ha mindenki a saját dolgaival foglalkozna, nem mással, hidd el, jobb lenne a világ...

2019. ápr. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Beviz Elek ***** válasza:
50%

#5

Igazad van, csak mégsem....


Zavarna hogy mit gondolnak ha egy rózsaszín Ford Ka-t vezetnék, zavarna ha tenyérnyi rozsdák lennének az autón, zavarna ha kanyarban csörömpölne a féltengely és égett a pofám amikor a hőterelőlemez beleért a féktárcsába.


Ha az autó normális állapotú, abban az esetben viszont nem érdekel hogy egy Ferrariban, egy drága oldtimerben vagy a 22 éves 300ezres autómban ülök. Úgy érzem hogy nincs mit kompenzálnom, nem kell idegeneknek megmutassam hogy mekkora überkirály vagyok, mindössze annyit hogy nem egy igénytelen leszrom alak vagyok.

2019. ápr. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8: ahhoz képest, hogy nem érdekel mit gondolnak rólad idegenek, elég hosszan magyarázod egy idegennek, hogy de téged TÉNYLEG nem érdekel mit gondol rólad.


Nem mindenkinél egyformán jelenik meg a mások általi validáció iránti igény. Van, aki azzal keresi a validációt, hogy luxuskocsit vesz, hogy mindenkinek megmutassa milyen sikeres. Mások azzal, hogy ideológiát költenek a köré, hogy miért van olcsó kocsijuk, hogy ezzel jelezzék, hogy milyen okosak is valójában, hiszen átlátnak az imént említett luxuskocsi tulajok felszínességén. De végsősoron mindkét felet érdekli, hogy mit gondolnak róla mások.

2019. ápr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!