Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tudok tenni a szerelő ellen?

Konya bence kérdése:

Mit tudok tenni a szerelő ellen?

Figyelt kérdés
Adott egy Motowell gyártású 50 ccm es segédmotor melyet 2018 Májusában vásároltam. Kb június fele elkezdett leállni a motorja , elvitettem trailerrel saját szerelővel ( Volt kollégának az Ex párja ) , mindig ő csinálta meg gond nem volt vele , persze számla nélkül tudok róla. Kb tavaly június 10. e óta nála van. Először arra fogta hogy sok a munka, utána hogy szétmentek a párjával , most meg hogy kamionozik. Címét nem hajlandó elárulni , motor visszaszolgáltatni / megcsinálni szintén nem. Mindig jön a majd 3 hét múlva hivj nem vagyok otthon . Utána 1 hét és folytathatnám. Mit lehetne ez ügyben tenni? :( Ilyen nem fordult elő velem és tanácstalan vagyok :(

2019. ápr. 10. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Saját motorod, a te neveden van felkeresed a jegyzőt vagy a rendőrséget és hipp-hopp megtalálod.


Ha elvitted trailerrel akkor csak tudod hova vitted, nem ? :D

2019. ápr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mond neki, hogy 1 hete van visszaadni, ha nem, akkor feljelented. Ha nem adja vissza, jelentsd fel. Olyan nincs, hogy nem adja vissza. Ha feljelentésig megy a dolog, add a búzát, hogy te nem tudtad, hogy nem hivatalosan csinálja.
2019. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szecessziós Vájling ***** válasza:

Attól, hogy találtál egy kamionost aki szabadidejében szeret dolgokat bütykölni és hallgatólagos megegyezés alapján kineveztétek "szerelőnek" attól ő még nem lesz az. Hívjuk csak az egyszerűség kedvéért Józsinak.

Józsi - ha nemzetközi fuvarozásban utazik -, akkor valószínűleg az idő nagy részében tényleg nincs otthon, - de mikor otthon is van, feltehetőleg a legkevésbé akar távoli ismerősök által odahordott vackokat javítani a jól kereső állása helyett. Időpont egyeztetés nélkül nagyon nehéz lesz elérni, pedig tekintve, hogy már majdnem egy éve zaklatod motorkerékpár ügyben valószínűleg örömmel megszabadulni ettől a nyűgtől.

2019. ápr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ráadásul még akkor , de most is garanciás az a motor.

Tehát a hivatalos szervizzel kellett volna megcsináltatnod.

Szerintem is beszélj vele és igérd meg neki hogy feljelented ha nem adja vissza.

2019. ápr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen elvittem trailer el, de azóta szétment a párjával és elköltözött. Hivatalos szerviz ahol vettem hát azt meg hagyjuk. Jópár ismerős hordta oda és csak papiron szerelték meg a motorokat.
2019. ápr. 10. 14:27
 6/11 A kérdező kommentje:
Kamionos meg a költözése után lett. Szóval mikor odavittem neki akkor aktivan szerelt, nem csak nekem.
2019. ápr. 10. 14:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehetne tudni mi a baja, mert most hasonló robogót akarok venni.
2019. ápr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igazábol nem a tipussal van baj :) idaig semmi bajom a Motowell el mert 3. Robogom tőlük, csak ahol vettem szarul álitották be a karburátort és csak ez a probléma. Ezért is nem viszem oda garis szervizbe :D
2019. ápr. 10. 21:39
 9/11 veterán vas ***** válasza:

Mert ugye abból kell kiindulni, hogy a volt kolléga ex párja, bizonyára sokkal ügyesebb/gyorsabb/jobb/ megbízhatóbb, na és gondolom olcsóbb, mint a garanciális szerviz. Pláne ha kamionos.


Bár jelen pillanatban úgy tűnik, hogy ez a megállapítás -laza 10 hónap elteltével- mégsem állja meg a helyét.

2019. ápr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mondom eddig nem volt kamionos. És közel 8 éve hozzá hordom a motorokat és semmi gond nem volt.
2019. ápr. 11. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!