Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tartja minden autó...

Miért nem tartja minden autó motorháztetejét gázrugó?

Figyelt kérdés
A legtöbben még mindig az elavult kitámasztásos módszer van. De a Renaultban pl gázrugó tartja elöl is a motorháztetőt.

2019. ápr. 11. 13:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%

Igazad van, a gázrugó baromi kényelmes. Kiakasztod a zárat, felemeled, úgy marad.

Amíg el nem szökik belőle a gáz - ez pedig pár év alatt óhatatlanul megtörténik. Akkor aztán lehet tartani a jó nehéz gépháztetőt, amíg alatta matatsz. Igen kényelmes az is.

Illetve a gázrugó drágább is, mint a kitámasztó, lehet némi gyártási költséget is spórolni. Ott, ahol éves szinten több millió autó készül, autónként pár eurocent is fontos lehet.

Mivel a motorháztetőt sokkal ritkábban kell nyitogatni, mint a csomagtértetőt, ezért ott vállalható kompromisszum a mechanikus kitámasztó. Olcsó, nem romlik el, a célnak pedig tökéletesen megfelel. A csomagtértetőnél már nem annyira jó, ezért is használtak, használnak helyette rugót, ami fel tudja nyitni a fedelet és nem foglalja le az egyik kezedet az, hogy beakaszd a kitámasztót, így a csomagot kényelmesen be tudod emelni a csomagtérbe. De a motortérbe általában nem pakolsz két kézzel szatyrokat naponta többször.

2019. ápr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ott spórolnak a gyártók ahol tudnak. Egy gázrugó olcsóbb elemmel való helyettesítésén is lehet fogni autónként pár eurót.
2019. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Mi a szarért tartaná?
2019. ápr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%

Oké mert a Renault motorhazat sűrűn kell nyitogatni. Normális autóban 2* egy évben nyitnod a gazrugo tart 15 évet az 30 nyitás.azert felesleges.


A renaultban nyitod hetente 750-800 nyitás

2019. ápr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 D. Brasco ***** válasza:
47%

Azert amiert a dácsijának nem teleszkóp tartja a csomagtartóját......


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__98..

2019. ápr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%
Én mindegyik autóm motorháztetejét kinyitom min. 2 naponta mert az olajat, szíjak feszességét ellenörzöm, meg a olajsapkát megszagolom, nincs e édeskés szaga. Modernebb a gázrugós, de drágább. Az is kérdés lehet, hogy miért nem tér át már minden gyár a tárcsafékre.
2019. ápr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%
Ezen én is bosszankodtam már. A 2005-ös Astrámban teleszkóp nyitotta a tetőt. (13 év alatt nem szökött el belőle semmi. De ha elszökne, nem lehet cserélni?! Egy évtizedben egyszer szerintem beleférne.) A mostani 2018-as autómban (9 milliós árkategória) egy rúddal kell manulálisan kitámasztani. Apróság, de azért a minőségérzeten sokat javít egy teleszkóp. Nem értem ez mért nem fért bele a vételárba. Szerintem szimplán spórolás a gyártók részéről.
2019. ápr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

"Amíg el nem szökik belőle a gáz - ez pedig pár év alatt óhatatlanul megtörténik. Akkor aztán lehet tartani a jó nehéz gépháztetőt, amíg alatta matatsz. Igen kényelmes az is."


20 éves autóm van, tökéletesen tartja. Nálam 7 éve van.

2019. ápr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
Na akkor a kövi gázrugos kérdés 15 óra fele várható, vagyis 15:16 után.
2019. ápr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Beviz Elek ***** válasza:
82%

#7

Nem arról van szó hogy az az egy gázrugó nem fér bele a vételárba, hanem amikor összematekozzák az alkatrészeket, mindent megnéznek hogy hol mennyit lehet megfogni. Az a gázrugó talán csak 1 euróval drágább mint a sima rúd, az 1millió autón 1millió euró.


Rengeteg kis apróságból áll össze a sok.

2019. ápr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!