Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Miért van az hogy sok autóba csak tolatóradar van nem pedig tolatókamera? A két extra között nagy az áreltérés?

ápr. 11. 17:02  Privát üzenet  

A válaszok

A tolatóradar egyszerűbb és olcsóbb. 3-4 ultrahangos fej, a hozzájuk való jelgenerátor és feldolgozóegység, az utastéri csipogó és a kábelezés nem nagy műsorszám.

Egyébként egy kamera sem egy ökör ára. De ha annak a kamerának -30 és +50 °C között, lecsapódó párában, felverődő vízpermetben, folyamatosan érkező rezgések és lökések között kell szép, éles, színes képet adnia évekig, akkor már vastagabban fog a ceruza. Mostanra már elértük, hogy a kamerák is olcsók, viszont a tolatókamerának van egy másik hátulütője: kijelző is kell neki, ahová vetíthet. A megfelelő méretű színes központi kijelző csak mostanra vált általánossá az autóknál, még 5-6 éve is sok olyan autó volt, aminél nem volt képernyő vagy csak egyszerű, pontmátrixos grafikát tudott.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont ápr. 11. 17:10 Privát üzenet
a kulcs a kijelző. a kamera sem drágább mint a radar. én pl direkt navi nélküli verziót vettem, mert a kijelző szikrázó napsütésben szarul látszik, éjszaka meg bántja a szemet.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont ápr. 11. 17:33 Privát üzenet
Én használtam mindkettőt. A tolatóradar nekem jobban bejött, jobban ki tudom vele használni a rendelkezésre álló teret.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont ápr. 12. 05:02 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Valaki leírná részletesen, hogy hogyan működik a tolatóradar és mire is jó?
Tolatokamera kozvetlen akkura kötése káros?
Mennyi lenne beszereléssel együtt egy tolatóradar/kamera?
A tolatóradar is lehetővé tesz precíz pár cm-es parkolást vagy erre csak a tolatókamera jó?
Van-e értelme a tolató kamerának vagy elég a csipogó radar?
Ford Focusba milyen tolatókamerát tudok beépíttetni?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!