Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogosítványom van, és...

Friss jogosítványom van, és nagyon félek vezetni. Miből meríthetnék bátorságot?

Figyelt kérdés

Már amikor vezetni tanultam az sem volt egy könnyű menet, volt oktatóváltás jó pár pótóra és a forgalmi vizsga is csak harmadjára lett meg. Kb. egy hónapos a jogsim, de eddig nem sokat vezettem, vagy 15 km-et. Azt is sötétben, apránként. Nagyon frusztrált vagyok vezetés előtt is, meg közben is. Nem érzem magam biztonságban az oktató nélkül. Tele vagyok olyan félelemmel hogy mivan ha dudálnak, mivan ha az izgulás miatt szabálytalanságot követek el, mivan ha balesetet okozok, összetöröm a kocsit stb....Pedig nagyon szeretnék vezetni, nagyban megkönnyítené az életemet. Jelenleg a barátom kocsiját próbálgatom, mert méreteiben az hasonlít leginkább a tanuló kocsira. Tudni kell róla hogy végtelenül nyugodt ember, de amikor vezetek látom rajta hogy befeszül, és ezt rám is kihat. Folyton magyaráz útközben, számol nekem hogy egyes kettes (holott nyílván tudok magamtól váltani) meg gyorshajtásra buzdít (minek megyek a 30as táblánál 30al, jó az 50nek is). Már mondtam neki próbáljon nyugodt maradni, nyilván félti a kocsit, de így én meg még stresszesebb vagyok. Aztán otthon lenyugszik, és mondja hogy többet kéne gyakorolnom világosban, hétvégén amikor kisebb a forgalom. Aztán kezdődik minden előlről és megint csak az esti két km-es utamra jutok el ( munkából vezetek olyankor haza).

Mondtam neki azt tegyük ki a T betűt a kocsira ( mágneses, bármikor le lehet róla pattintani),de nem azt mondja felesleges. Kezd elmenni a kedvem az egésztől, lehet örökké a megyei busz törzsutasa maradok. A szüleim azt mondták saját kocsiról addig szó nem eshet amíg be nem bizonyosodik hogy fogok vezetni , és nem vagyok ön és közveszélyes.

25/L


2019. ápr. 12. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Látszik nem GTA-ztal.
2019. ápr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szüleidnek mondd meg, hogy a kis plasztik a bizonyíték, hogy nem vagy veszélyes. Amíg az voltál, nem kaptál jogsit.

Csak rutintalan vagy. Ezen meg az segít, ha vezetsz.


Legjobb az lenne, ha egyedül. Valóban hétvégén kisebb a forgalom, és nappal könnyebb vezetni.


Én 10 éve vezetek, nagyon sokat, 90%-ban egyedül, vagy a gyerekkel. Ha a férjem is mellettem ül, sokat "bénázok". Régen beleszólt, erről leszoktattam, mégis tudat alatt is feszélyez, ha mellettem ül. Ha poénkodik, mondom neki, hogy 10 év alatt nem volt balesetem, akkor nem is most lesz, de valahogy ne érzi mellettem biztonságban magát, azt mondja.

Egyszerű a magyarázat: teljesen más a vezetési stílusunk.


Szóval ne izgulj. Vezess kicsit lassabban, amíg rutintalan vagy. A T betű jó ötlet, mert akkor figyelnek rád az autósok, és kicsit elnézőbbek is (én ezt tapasztalom forgalomban).

2019. ápr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miután kezembe volt a jogsim egy hónapon keresztül minden nap,ha kellett ha nem akkor is kocsiba be és városba össze vissza. A nyugisabb esti időkbe az utálatosabb részeken kocsikáztam (emelkedő tetején körforgalom,meg egyéb ilyenek ahol az elindulást finomítottam) én főleg egyedül vezettem így az elején,mert szépen megbeszéltem magammal a butaságaimat amit össze hoztam és nem idegesített,hogy más is ott van mellettem,mondjuk férjem soha nem tett megjegyzést,de bőven elég volt a fejére ránéznem. Miután abba az 1 hónapba a lelkem szétkocsikáztam és egy havi fizetést is a benzinkúton hagytam , jött a nagy próba 250km szüleimhez pesten át majd ugyan ennyi vissza, teljesen egyedül akartam menni (nem esett jól,hogy a rokonságom női tagjai felhívtak,hogy eszembe se jusson,mert soha nem fogok oda érni). Az meg végképp,hogy mennyire megkönnyebbültek amikor még is oda értem egybe...viszont innentől már akkor kocsikáztam főleg amikor kellett,tehát nem napi szinten. Mondjuk nekem nagy álmom volt a jogosítvány és nagyon imádok vezetni (ez majdnem darabokra hullott,mert olyan oktatót nyertem meg elsőre,hogy hányingerem volt mát a vezetéstől,de aztán le is cseréltem).
2019. ápr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Új jogsisként nekem is sokáig kicsit félelmetes élmény volt vezetni. Ami szerintem sokat segít:

- Olyan útvonalon menni, amit már ismersz. Ez szerintem még akkor is hatalmas segítség, ha amúgy ott nagy a forgalom.

- Ha új helyre mész, akkor előtte nézd meg neten, hogy merre kell menni. A bonyolultabb részeket akár google maps utcanézetén is megnézheted. (Persze azért arra számíts, hogy azóta változhattak a táblák!)

- Vezess egy alacsonyabb értékű autót (már ha van rá lehetőség). Engem nagyban nyugtatott az, hogy egy 15+ éves Astrát vezettem, aminek a piaci ára 300-400 ezer volt maximum.

- Vezess párszor úgy hogy ül valaki melletted, de csak addig ameddig megszokod az autót. Utána mindenképp vezess EGYEDÜL! Ha sokáig halogatod az egyedül vezetést, akkor csak nőni fog benned a félelem tőle.

- Én ugyan nem raktam ki a T betűt (oktatóm javasolta hogy inkább ne), de szerintem megpróbálkozhatsz vele. Aki egy T betűs autóra rádudál egy kis bénázásért, az igazi paraszt.

2019. ápr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Szerintem is egyedül kene vezetned. Én mikor megkaptam a jogsit beültem du a kocsiba es mentem 30km. Persze izgultak, de ettől sokkal magabiztosabb lettem, hogy megcsináltam! Ezt kell Neked is!
2019. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden nap vezess, de minden nap ugyanazon az útvonalon. Pár hét alatt sokkal bátrabb leszel.
2019. ápr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a baj, ha friss jogsival nem félnél. A félelem ilyen esetekben jó, mert az tesz az elején biztonságossá. Az véd meg a felelőtlen vezetéstől. Gyakorolj ismert útvonalon és el fog múlni a félelem idővel.
2019. ápr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!