Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondják azt hogy a BMW...

Miért mondják azt hogy a BMW a legszervizigényesebb márka? Miben tér el a többitől?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 13. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Sok motornál korai láncnyúlás, elektronikus hibák előfordulása, átlagtól eltérő olajfogyasztás(116-118i amiről tudok)


Amilyen szép és jó autók(hátsókerék miatt) olyan vállalhatatlanok, ami meg vehető kategória régebbiekből és fiatalabbakból, azokért irreális árakat kérnek csak a neve miatt, ezért nincs bmw a portán.


Viszont ha lenne sok pénzem egy 0km-es bmw-re megvenném, és kíváncsian követném figyelemmel hogy többször kell-e meglátogatni a szakszervizt, mintha vettem volna egy hasonló teljesítményű autót...

2019. ápr. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D. Brasco ***** válasza:
27%
Semmiben........viszont ha nem kapja meg amit kell nagyon latvanyosan es fénysebesseggel pusztul.....mondjuk ez nagyjabol igaz szinte mindenre ezen a szinten (audi merci stb ...)
2019. ápr. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem az, inkább arról lehet szó, hogy 90%-ban az 500 ezerről 200-ra visszatekert, németek által levedlett BMW-k vannak itthon forgalomban.
2019. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónál az igazság, nem azt kell alapulvenni ami ebben az országban megy ahol a BMW-k nagy része már ronccsá hajtott hülyegyerekautó, aztán nem csoda, hogy hullik széjjel.


Semmivel sem megbízhatatlanabbak mint a másik két német ebben a kategóriában, csak épp a másik két németnek az a szerencséje, hogy nem azokból lett a hülyegyerekautó = kevesebb darab megy széjjel, nem lesz akkora híre.

2019. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem újonnan nem jelentősen szervizigényesebbek a préimum autók ( pl BMW) mint a többi. A használt kocsik esetében már más a helyzet, minél több extra, minél bonyolultabb technika, annál több a hibalehetőség.


Erről szerintem teljesen egzakt felmérés nincs is, pl itt van ez:


[link]


Látjátok a listán a Suzukit? Problémásabbak mint egy BMW? :D


" J. D. Power idén negyedik alkalommal végezte el Németországban mértékadó járműmegbízhatósági felmérését (Vehicle Dependability Study, VDS). Ennek során közel 15 ezer aktív autóhasználó írta meg részletesen, hogy az 1-3 éves, újonnan vásárolt autójukkal hány problémájuk, vagy inkább csalódásuk akadt az előző 12 hónap során."


15 ezer autóhasználó a minta, de csak Németországban évente több mint 3 millió új autót adnak el, ráadásul a lista első helyezett gyártójának egy modellje sem szerepel a 30 legtöbbet értékesített típus listáján! :D


Ez a statisztika alátámasztja, hogy a BMW tényleg problémás, csak valahogy számomra mégsem fér össze az eladási adatokkal.


Nem tudom lehetséges ezt gyári/márkaszervizes adatokkal mérni nagy pontossággal vagy egyáltalán létezik-e ilyen adatbázis..

2019. ápr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!