Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A legtöbb ember miért nem...

A legtöbb ember miért nem tartja sokra az autóversenyzőket, Forma 1-es pilótákat?

Figyelt kérdés

Más sportolókkal ellentétben mintha őket kissé lenézné, alábecsülné az emberek nagy többsége. Sokszor hallani azt, hogy nem csinálnak semmit csak vezetnek körbe-körbe egy pályán órákon keresztül, és, hogy erre bárki képes, akárki el tudna ott körözni vasárnap délutánonként. Valamint vezetni bárki tud, nem kell ehhez tehetség mint a focihoz például.

A gokartot sem méltatják semmire, hiába vannak ismerőseim, akik amatőr versenyeken dobogós helyeket értek már el, kb. annyi rá a válasz, hogy azt nem nehéz, olyan mint a dodgem, ők is gokartoztak már. Ezen már meg sem lepődöm azok után, hogy az egész autósportot (beleértve a ralit, F1-et, mindent) sokan nem tekintik sportnak sem.

Semmi bajom semmilyen sporttal, sőt örülök annak ha valaki valamit űz, de az asztalitenisz vagy a tollaslabda miért sport, míg az autóverseny nem?



2019. ápr. 13. 14:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Nem nézem le őket, mert nagy koncentráció szükséges ezen sporthoz, de ez nem sport, mert nem feltétlen az emberi erő, teljesítmény a fontos benne.
2019. ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Pedig az egyik fontos tényező az emberi teljesítmény az autó sportban is.
2019. ápr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Az én ismerősi körömben senki nem gondolkodik így az autóversenyzőkről, ahogy a tiedben. Aki kicsit is ismeri a sportágat, esetleg akárcsak gokartozott is kicsit komolyabban, tudja, hogy elég komoly fizikai állóképesség szükséges hozzá.
2019. ápr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
sokan nem bírnának annyit mint a forma 1-esek mivel olyan G erők hatnak rád hogy nem kapsz levegőt valahol még olvastam hogy annyi enegiát emészt fel ez a dolog mintha lefutnák a maratont
2019. ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

akiket lenéznek bizonyos körökben: az autóversenyzők(F1,Raly,F2,F3,gokart,stb), sporthajósok, vitorláshajósok, sportrepülősök, vitorlázórepülők, motorversenyzők, és minenki mást, akinek a nyomába sem léphetnek.


Ez van, ez egy természetes emberi tulajdonság, ami az ember megjelenésével együtt keletkezett...asszem úgy hívják irigység...ez az evolúció egyik nagy kib.szása a homo szapienssel..

2019. ápr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Technikai sport, így helyes említeni szerintem. Nyilván nem lehet összehasonlítani egy futó teljesítményével. Viszont abban is biztos vagyok, hogy egy F1-es pilóta sokkal durvább fizikai igénybevételt kap egy 2 órás futam alatt, mint egy első ligás átlag focista egy 90 perces meccsen.
2019. ápr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezek még forma1-es autók voltak:

[link]


Ez meg egy számítógépes játék:

[link]

2019. ápr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Egyetértek a hozzászólókkal. Persze, nyilván azok fogják ezt mondani, akiknek közük nem volt soha nemhogy ehhez, hanem úgy átlagban semmilyen sporthoz vagy bármihez, amiben szükséges valamilyen teljesítmény egy ember részéről.
2019. ápr. 13. 17:37
 9/17 anonim ***** válasza:
70%

Mit értesz az alatt, hogy nem tartják őket sokra?


Az emberek jelentős részét egyszerűen nem érdeklik az autósportok. Akit meg igen, az tudja, milyen fizikai felkészüléssel jár akár egy kisebb kategória is.


Másrészt a focinál még inkább kritikus emberek vannak. Holott az emberek nagy része egyszer nem bírná átfutni a pályát infarktus nélkül, nem hogy 1,5 órán át. Mégis van akivel azt mondom én is cserélnék, mert sokkal szarabbul nem játszanék akkor se ha csak támasztom a kapufát.


De ugyanúgy van aki nevet azon, hogy a ping-pong miért sport hát az neki is megy. Aha...

2019. ápr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Ez ügyességi sport, és mindig annak nagy a szája, aki azt sem tudja hol a kormány az autóban. Annyira hihetetlen különbségek vannak az autóvezetők között, hogy nem is értem, sokan hogy merik egyáltalán leszólni azokat akik mérföldekkel előttük járnak ilyen téren. Az autósport is sport, sőt, talán az egyik legkiemelkedőbb mind közül.
2019. ápr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!