Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Stresszelés miatt nehézkesen...

Stresszelés miatt nehézkesen megy a vezetés, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Most volt a 42. órám. A kocsit tudom kezelni ezzel nincs baj, tolatással, parkolással, feladatokkal semmi baj, ha néha nem is tökéletes, de elfogadható, vizsgán nem buknék meg ezen.

A forgalomban vannak velem problémák (visszaugrik az index és nem veszem észre, korábban indexelek, zebránál még messze van a gyalogos de mért nem álltam meg).

Illetve velem is van baj nem tagadom, ha már belegondolok hogy menni kell az órákra ideges vagyok.

Részben mert a munkahelyen se egyszerű a helyzet, kezdem már utálni a helyet, kifáraszt agyilag,

én is izgulok mert vezetni kell és még nem megy úgy, új az egész,

néha érzem az oktatón is hogy ideges hogy ennyi idő után nem megy úgy mint ahogy kéne egy 40+ órásnak, van hogy kiabál, vannak dolgok amit már 3-4szer elmondott és még elmarad ez-az, illetve nem is annyira szimpatikus (nem akarom ráfogni a dolgot, de úgy érzem tőle vagyok ideges és ezért nem megy).

2 hét múlva megyek forgalmi vizsgára, kiírta mert hogy tudok mindent meg képes vagyok rá, csak szedjem össze magam.


Kicsit összetett a dolog, több dolog miatt vagyok ideges és gondolom ezek összeadva már elég ahhoz hogy ez legyen a helyzet. Legszívesebben abba hagynám de már sok idő meg pénz bele lett fektetve.


Szerintetek ezek alapján ilyen helyzetben sikerülni fog valaha a forgalmi vizsgám? Tartsak ki, vagy esetleg érdemes lenne lecserélni az oktatóm? Mit gondoltok?

Válaszokat előre is köszönöm, illetve szívesen olvasom a Ti eseteiteket is!



2019. ápr. 13. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamire rástresszelsz, akkor abban nem fogsz jól teljesíteni. Ez így van az élet minden területén.


Tehát lazulj el, ne stresszelj.

2019. ápr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Önsajnálat nem vezet eredményre,csináld amit kell és kész
2019. ápr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 veterán vas ***** válasza:
83%

Sajnos nem tudok érdemi választ adni, mert:

-nekem sosem ugrott vissza az index /az S 100-as Skoda nem tudott ilyen kunsztot/

-mindig örömmel mentem vezetni, sosem idegesen

-ha mentem vezetni, nem vittem magammal a munkahelyi és egyéb nyűgöket-gondokat

-meg sem fordult a fejemben, hogy abbahagyom, hiszen nem azért mentem oda

-az én időmben még nem volt "divat" oktatót cserélni.


Hogy mit gondolok?

Tarts ki, és emlékezz Hofi Gézára: "Próbálj meg lazítani" ;)

Görcsösen semmi sem megy.

2019. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, pajti! Most még ezer felé kell figyelned, de ahogy belejössz dolgokba, egyre több feladat megy majd rutinból, tehát nem lesz ennyi minden, ami megosztaná a figyelmedet.

És valóban próbáld meg örömmel csinálni.

2019. ápr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is pontosan így vagyok vele. A 34. óránál tartok, az oktató szerint nem vagyok elég dinamikus, nehezen veszem fel a forgalom ritmusát. A parkolásokkal is gondban vagyok, igaz még csak most kezdtük gyakorolni. De már nem szabad feladni.
2019. ápr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2019. ápr. 14. 13:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj koncentrálni. Ha az autót tudod kezelni, akkor csak a forgalomra kell figyelni, meg lehet tanulni. Tudom, könnyű mondani, de ne idegeskedj, annál rosszabb lesz. Az indexes sztorit átérzem, amikor szerelőnél volt az oktatóm kocsija, a másik autón kicsit másképp reagált az index, hát jeleztem néha jobbra-balra.. A forgalmi vizsga nem annyira vészes azért, 50 percig kell nagyon koncentráltnak lenni. Ha megbuksz se a világ vége, sokmindenkivel megesik. Én például imádtam az órákra járni, az volt a napom fénypontja, kikapcsolt, nagyon kedveltem az oktatót, jól ment minden, nem izgultam a vizsgán se, aztán mégis megbuktam elsőre, hát van ilyen, nem szabad elkenődni. A forgalmi vizsgáig szerintem semmiképpen se válts oktatót, max utána, ha tényleg őt is hibásnak érzed, feszélyez.. De akkor számíts rá, hogy sok lesz mire az új oktató elvállal, lehet kiesel a ritmusból.. Ha annyi baj van vele, hogy felemeli a hangját ha olyat rontasz, amit már többször is elmondott, akkor az még nem a világ vége, sok barátom cifrább oktató mellett vizsgázott. Sok sikert! 🙂
2019. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igyekszem összeszedni magam és átmenni a vizsgán.

2019. ápr. 14. 15:53
 9/10 anonim válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos az, hogy izgulni fogsz már vizsgán.

Jómagam is így voltam vele, előző este "halálra" stresszeltem magam rajta, persze előtte is.

Viszont mikor elkezdődött a vizsga, mondhatni teljesen megnyugodtam mikor láttatm, hogy hogyan is mennek a dolgok.

Szóval mikor elindultunk vezetni, már az összes stressz kiment belőlem. Ennek ellenére nem sikerült most a vizsga, mivel a kedves vizsgabiztosnak nem volt valami jó kedve, és rajtam verte le a dühét, ezért úgy gondolta milyen vicces lesz bevinni egy kezdő sofőrt több nehezebb szituációba, ami ráadásul nem is volt már benne a vizsgában, már csak egy hátra merőleges parkolás lett volna hátra.

Az oktatóm is mondta nekem, hogy simán meg kellett volna lennie a jogsimnak, csak a vizsgabiztos ezt nem szerette volna.

No, sebaj. Majd másodjára meglesz.

Sok sikert kívánok neked is, és meglátod, volt idegesség, nincs idegesség! :)

2019. ápr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na így pár hét után gondoltam leírom ide hát ha valaki olvassa majd és önbizalmat nyer belőle, vagy valami. Kb 2-3 hete nekem is sikerült a forgalmi vizsga. ugyan így voltam én is hogy vizsgán semmi idegesség nem volt bennem. harmadjára lett meg, mert az első kettőn valamit mindig elrontottam. Szerencsére akik voltak vizsga biztosok, korrektek voltak. Szóval kitartani, nem feladni, csinálni.
2019. jún. 6. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!