Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kölcsönkért autónál mennyi...

Kölcsönkért autónál mennyi amortizáció reális egy kilométerre?

Figyelt kérdés

Pár hónapig más autóját fogom használni, úgy, hogy közben ő is használja. Az üzemanyagot nyilván tudom km alapján számolni, de nem tudom mennyi lehet az amortizáció mértéke. Eltekinteni semmiképp nem akarok tőle, még ha ő fel is ajánlja, mert körülbelül egy hónapban 700-900 km-t fogok tenni az autójába.

Valaki ismer esetleg egy átlagos értéket, amivel számolni szoktak ilyenkor? Ha számít, 10 év körüli, alap felszereltségű autó.



2019. ápr. 14. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:

1% / honap az amortizáció.

Legalábbis a biztosító szerint.

2019. ápr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor a biztosító szerint 8 év után kuka egy autó? :D

Köszönöm hogy írtad, ez alapján végülis tudok már kalkulálni, de ha van még valakinek ötlete, arra kíváncsi vagyok

2019. ápr. 14. 11:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyban függ a márkától! 10 éves korára az autó az eredeti árának 25-35%-át éri csak általában. Innentől kezdve lelassul az amortizáció, az éves ráta MÁRKÁTÓL FÜGGŐEN 2-5%, ezt arányosítsd.
2019. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyjából 60%át éri az új árához képest.
2019. ápr. 14. 11:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, de nem számoltál az inflációval? Egy 10M Ft-os autó hiába ér ma 6 milliót, ha ma a 10M Ft kb. 10M*1.03^10 Ft-ot ér, így a példa esetében a 6 millió az autó valós értékének durván 44%-át teszi ki.
2019. ápr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen kár ennyit rágódni. Ha baráti alapon használod az autót, akkor mondd azt, hogy tessék, itt van 5 ezer / 10 ezer / 15 ezer az autó használatáért a benzinen felül. Vagy ajánld fel, hogy a következő olaj és szűrőcserének a felét / egészét te állod. Pár ezer km alatt azért nem hajtasz szét egy autót.
2019. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A guruló költség kb az üzemanyag ára szorozva kettővel.

Ezt nyugodtan kifizetheted neki, az amortizációra meg majd megegyeztek. Erre nincs pontos adat inkább csak a jóindulat .

2019. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-essel értek egyet, ökölszabály szerint benzinköltség x 2 a kopásfogyás ára, egy 10 éves autónál meg az a pár száz akár ezer km ide vagy oda nem számít. A tulaj a benzinköltség x 2 -vel már bőven jól jár, az általad írt 7-9száz km-nél az már havi 40 rugó.
2019. ápr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Te mennyit kérnél érte?

Milyen autó? 4 milliós olcsóság vagy e-Klasse Mercedes?

Nekem olcsó kisautóm van. kb. 200.000 kilométer 12 évig megtartom utána, annyit sem ér mint amennyit a szervizelésére költöttem. Innét kb. 25 forint kilométerenként. Viszont ennyiért nem adnám oda használatra.

(Többért sem )

2019. ápr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!