Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A hűtővíz igen lassan melegszi...

Lóri93 kérdése:

A hűtővíz igen lassan melegszik. Audi A4 2. 0 TDI B8 2013-as kiadású gépjárműről lenne szó. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

Régi autóm, egy 2003-as 1.9-es TDI VW Passathoz viszonyítva, az új autómban nagyon feltűnően lassan melegszik a hűtővíz. Konkrétan a régi autómban, úgy 3-5 Km normál tempóban elegendő volt a 90 Celsius foknak, míg az Audiban néha még a 20 km sem elegendő.

Valamint ha hosszabb úton el is éri a normál üzemi hőmérsékletet, lejtmenetben, úgy 500 méter után, motorféket használva, 10 másodperc alatt lecsőkken akár 20 Celsius fokot is a hűtővíz hőmérsékelete. Valamint a klímát használva, még 30 km sem elegendő az üzemi hűtővíz hőmérséklet eléréséhez.

Mi lehet a probléma? Talán a Termosztát? Vagy esetlegesen ez normális ennél a típusnál?

Jövőhéten szeretném vinni a szervízbe egy teszter rátételre, addig is szeretném a véleményeteket kérni.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Tisztelettel, Lóri.



2019. ápr. 14. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Először termosztát csere, aztán ha nem jó tovább menni.
2019. ápr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tipikus termosztát hiba.

Egy dologban hallgass rám, csak gyárit vegyél bele!

A 20 km hidegben amúgy természetes ezeknél, de a visszahülés nem.

Gates termosztáttól viszont menekülj! Csak gyárit szabad belőle használni!

2019. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok az a 20 km. Az a 3-5 km meg majdnem kevés. 5-8 km kell neki inkább az a jellemző. 1.4 es benzinesnek megy fel a vize 3-4 km alatt. Dízelnek sokkal több kell
2019. ápr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Delieselnek a 20 km is szükséges sok esetben nagyon hidegben.

A mostani időben a 10 km az elfogadható.

2019. ápr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) akkor először termosztát cserét eszközlök.
2019. ápr. 14. 15:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezeknél a nagyon takarékos dízeleknél a 20 km sem kirívó. Viszont a hirtelen visszahűlés, és a 30 km-es bemelegedési idő klímával (nekem éppen hogy melegszik a klímától egy régebbi autóm) már nem normális, biztos valami gubanc van.
2019. ápr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Időközben kicseréltettem a termosztátot, nem az a gond.
2021. ápr. 17. 15:21
 8/9 anonim válasza:
Leírnád kérlek hol volt a probléma? Mivel sikerült orvosolni? Köszönöm.
nov. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Engem is érdekelne, ugyan ennél a típusnál küzdök ezzel én is.
márc. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!