Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem terjedt el az...

Miért nem terjedt el az Magyarországon, hogy a lámpáknál amikor a zöld lámpa sárgára fog váltani előtte elkezd villogni?

Figyelt kérdés
Svájcban és Ausztriában láttam ilyeneket, és elég hasznos dolognak tartom, mert nekem pl még 10 év vezetés után is gondjaim vannak abból, ha sárgára vált a lámpa mindig határozatlan leszek, hogy átmenjek-e még vagy megálljak, és ahogy tapasztaltam nem egyforma hosszúságúak a sárga lámpák.
2019. ápr. 14. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Mert így lehet büntizni, h sárgán mész át.
2019. ápr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nincs sok értelme. A lámpaprogramokba úgyis bele van kalkulálva 1-2 másodperc a "sötétsárgán" érkezők miatt. Csak ne büntessenek a sárga miatt.

A kiegészítő lámpánál (pl. jobbra zöld nyíl) mondjuk tényleg hasznos lenne, ha villogna, mielőtt eltűnik.


Egyébként a sárga hossza a megengedett sebességtől függ.

50 km/h-ig: min. 3 s

60 km/h-nál: min. 4 s

70 km/h-nál: min. 5 s

2019. ápr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Svájcban én még nem láttam villogó zöldet.


A villogó zöld egyébként egy érdekes felvetés. Ausztriában van villogó zöld ami jelzi a sárga közeledtét, viszont ez után egy rövid sárga van majd piros. Ezzel ellentétben nálunk hosszú sárga van - általában. Ha leméred stopperral a villogó zöld + sárga majdnem időben közel ugyanolyan hosszú lesz mint a magyar normál sárga.

Ők villogó zölddel előjelzik a rövid sárgát, de általában a sárgán már nem mennek át.


Mi hosszú sárgát használunk, de sokan nem ezen, a piroson is átvágtatnak. :D


Nagyon sok probléma van a magyar közúti közlekedésben, és több fórumon látom hogy ötletesebbnél ötletesebb részmegoldásokat vezetnének be a problémák megoldására,az egyik ilyen a többször visszatérő villogó zöld . A legolcsóbb megoldás a szabálykövető magatartásra való ösztönzés, mert legyünk őszinték a szabálykövető közlekedés az nem nagy divat nálunk. :)

2019. ápr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is láttam már több országban is ilyet, és tényleg nagyon jó. Szegeden pár évig volt olyan kereszteződés, ahol a lámpa alatt visszaszámláló volt, és mindig láthattuk, hogy hány másodpercig lesz még zöld vagy piros. Én ezt szerettem a legjobban, de ahelyett, hogy minden lámpát felszerelték volna ilyennel, még onnan is elvették. Tényleg szar, amikor vészfékeznek előttem a sárgára, vagy bepirosodik, mire alá érek.
2019. ápr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen ezért van a sárga, minek a villogó zöld. Egyébként tényleg hasznos a villogó zöld, de sokakból csak a rosszat hozza ki, én is Németországban mikor villogó zöldet láttam, akkor padlógázt nyomtam, nemhogy óvatosabb legyek :)
2019. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Visszaszámlálós lámpa kell mindenhova, és megvan oldva a gond. Ez a villogó marhaság felesleges.
2019. ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Majatom ***** válasza:
Én se sok értelmét látnám, hiszen a sárga az eleve egy előjelzés, jelzi, ha váltás lesz zöld és piros között. Na most ezt az előjelzést is előjelezni szerintem fölösleges. A másik meg az, hogy valóban nálunk a vezetési morál a negatív oldalát hozná ki a dolognak, mint fentebb írta valaki a szegedi példát, gyanítom ott is azért szerelték le a visszaszámlálót, mert sokan már a -2-es pirosnál indultak el.
2019. ápr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!