Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajszűrő csere Seat Leon-ba?

Olajszűrő csere Seat Leon-ba?

Figyelt kérdés
Seat Leon 1.4 benzin 16v nemrég vásároltam, tegnap ki akartam cserélni az olajat/szűrőket benne, de az olajszűrő annyira rá van szorulva, hogy egyszerűen sehogy sem tudtam leszedni, ráadásul olyan rossz helyen van, hogy nagyon hozzá se lehet férni. Otthoni módszerekkel próbáltam, kölcsön is kértem szűrő leszedőt viszont azzal sem sikerült, úgy rá van szorulva, elfordul rajta a gumi, meg már néhol be is horpadt a külseje az erőhatások miatt.. Valakinek valami tanácsa esetleg, hogy hogy szedhetném le? Köszi előre is!
2019. ápr. 15. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szúrj át rajta egy hosszú csavarhúzót. Vékony lemez a borítása könnyen át lehet szúrni, csak óvatosan csináld, ne ész nélkül kalapáld. Nem a leg szakszerűbb megoldás, de hatásos.
2019. ápr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam erre is, csak nem nagyon mertem, mert ha véletlenül így sem sikerülne, akkor már nem megyek vele sehová :D
2019. ápr. 15. 10:31
 3/4 Majatom ***** válasza:
Én csőfogóval szoktam a nagyon berohadt szűrőt leszedni, ha ismerősnek cseréljük. Jól betekerem, így mikor ráfogok, kicsit behorpasztja a szűrőt, de a horpadás nem engedi elfordulni rajta. Egyébként a sajátomnál az újat száraz kézzel szoktam meghúzni, ahogy csak bírom. A gumitömítés úgy is megfogja, nem lazul le, nem szivárog, de a legtöbb esetben kézzel le is jön, ha nem akkor marad a csőfogó.
2019. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végülis szerelő ismerős letudta szedni, 2 helyen szúrta át csavarhúzóval, megszenvedett ő is vele, fél óráig tartott míg lejött :D
2019. ápr. 29. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!