Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehezen indul az autó, mi...

Nehezen indul az autó, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

A motorból csörgő hang jött ki, egyből leállitottam a motort , amikor próbáltam újraindítani, akkor negyon nehezen tudtam bestartolni. azóta is nehezen gyúl és sokszor vissza is fullad. Nagyon eszi az olajat egyből arra is gondoltam, hogy az volt a hiba, amikor volt alkalmam fel is töltöttem. teljesitménnyel nincs probléma, motorból sem jön semmilyen fura hang.

Toyota Corolla 2003 dízel.



2019. ápr. 15. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Most akkor jön hang, v nem jön hang?
2019. ápr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
csak akkor az egysyer hallottam csörgést, mintha valami eltört volna
2019. ápr. 15. 13:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy beszorult a motorba egy csörgőkígyó?
2019. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utólag már hiába öntesz rá olajat,taccsravágtad a vasat
2019. ápr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ha tudsz angolul akkor találtam egy ilyet. Nem sok, de a vezérlés irányába megéri elindulni. Lehet megnyúlt a lánc és csörög rajta.


Nem tudom mennyire értesz ezekhez. Meg az a baj hogy ezzel a típussal soha nem is volt dolgom. Én először leszedném az ékszíjat. Mindent amit húz kicsit megmozgatnák, nincs-e az egyikben valami kis játék. Az is csattoghat. És lehet két külön hiba a csattogás és a visszafulladás. Ha nem nyert akkor a vezérmű láncot nézném meg hogy megnyúlt-e. Enyémnél az olajtöltő nyíláson hozzá lehet nyúlni. Kicsit csavarhúzóval megfelelően de óvatosan megfeszítve lehet tippelni hogy mennyire van megnyúlva. Nem tudom hogy a corollán lehet-e.


Emellett kismillió dologtól fulladhat vissza. Üzemanyag pumpa, üa szivattyú meg rengeteg minden. Lehet nem kap elég levegőt, lehet nem kap elég üzemanyagot, lehet valami rá van akadva. Lehet nem járnak hengerek.


Jó lenne ha feltennél egy videót valahogy a csörgésről, meg az egész jelenségről.


De a legjobb talán az lenne ha elvinnéd szakemberhez. Mert így mi is csak tippelni tudunk.

2019. ápr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:

"akkor egyszer hallottam...mintha eltört volna valami"

Na, ez már csak így megy. Ha a motorban valami eltörik, akkor az el van törve. Az már még egyszer nem tud törni. ;)

2019. ápr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyelj. Menj ki. Vedd elő a telefonod. Csinálj videót. Youtube-ra fel tudod tenni úgy hogy csak linkkel lehessen megtekinteni. Ha androidod van akkor youtube-ra is regisztrálva vagy szóval lökheted is fel. Kiteszed a linket ide. Mi meghallgatjuk, megnézzük mit produkál és beljebb vagyunk valamennyivel.


Ha ez nem akkor sajna szerelő marad.

2019. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!