Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szaisztok, Opel astra CDTI1,7...

Marshall28 kérdése:

Szaisztok, Opel astra CDTI1,7 -stabilizátor gumi 2db -hátsó futómű szilent -első lengés csillapító csere -önindító csere -olajcsere Mennyibe kerülne ez egy autó szervizben kb? Nekem horror árakat mondtak .

Figyelt kérdés
2019. ápr. 15. 20:20
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
38%
Nem tudom mit értesz horror ár alatt, de munkával együtt 150-200-ra tippelnék úgy, hogy nem ismerem az autót, de ha a sajátomon kellene ezeket cserélni a szokásos szervízbe, akkor kb ennyi lenne. Sufniban a Józsi megoldja olcsóbbért is...
2019. ápr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 veterán vas ***** válasza:

#1!

200-ból még az alkatrészek ára is csak visítva jön ki.

És akkor még ott a munkadíj.

2019. ápr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem csak a lengéscsillapítóra mondtak 270000 Ft ot 👌👌
2019. ápr. 16. 04:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Az alkatrészeket te is megtudod nézni hogy mennyibe kerül.

Sőt meg is veheted.

2019. ápr. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezek szerint szintszabályzósak a gátlóid? Találsz olcsóbban is, kérdezz meg más szervizeket is az árakról.
2019. ápr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy milyen Astráról van szó.

1.7CDTI-ből volt G, H és J Astra is.

H és J Astrában volt adaptív futómű. Előbbi IDS+, utóbbi flexride névre hallgat. Na ahhoz valóban hat számjegyű összegbe kerül egyetlen darab lengéscsillapító. Ha H Astráról van szó, a toronyszilenteket is érdemes cserélni, mert tipikusan szeret rozsdásodni.

Önindítóból a gyári japán szintén bőven hat számjegy. Utángyártott van olcsóbban is, vagy az esetek nagy részében fel is újítható az önindító.

Az olajcsere nem egy nagy tétel. 5 liter minőségi olaj kb 12.000Ft, Oljszűrő (Mahle, vagy MannFilter) 2500Ft. Munkadíj kb 2000Ft. Tehát 20-on belül megáll.

Az egészre alsó hangon 200-ról indul szerintem is a mutatvány, ha nem a leggagyibb alkatrészeket szerelteted be. Ha adaptív futóműved van és ragaszkodsz a gyári önindítóhoz, akkor akár simán fél milla is lehet.

2019. ápr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
H astra egyénként.
2019. ápr. 16. 10:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem is olyan vészes az új gyári önindító mint gondoltam: [link] Meg kell kérdezni, hogy beszerezhető-e. Felújítottat kapsz 30-40-50 körül, márkától függően, de gondolom a cseredarabot le kell adni.

Ha IDS+-os a futóműved, a két első csillapítóért, új toronycsapággyal, szilentekkel, munkadjjal kb reális a 270. A normál futómű töredékéből kijön.

2019. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2020 májusában adta meg magát a bal első IDS+ csillapítóm. Elkezdte engedni az olajat. Elsőket párban cseréltettem. 240.000 volt a két csillapító. Ha már ki volt szedve kapott új toronycsapágyakat is. Ez további 30.000. Tehát a 270.000-rel stimmel a matek.

A csere munkadíja ehhez képest már csak aprópénz volt.

2022. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!