Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik szükségesek ahhoz, hogy...

Mik szükségesek ahhoz, hogy lehessen túrázni egy Aprilia SX 50-nel?

Figyelt kérdés
Szeretnék menni hosszabb túrákra és az érdekelne, hogy mennyire bírja ki? Kb a max fordulatnak a hány százaléka az utazó?

2019. ápr. 15. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

55-60 km/h végű mocival túrázni olyan irreális a mai forgalmi viszonyokban.

Most lehet simsonnal példálózni, de harminc éve trabik mellett jártak és a lada olyan volt mint ma az m5ös.

Kéremszépen,akkor rakd le 125re és ha turazni akarsz vigyél normális motort.

2019. ápr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 dirtboy ***** válasza:
60%

Kb 60 lehet az utazója.

kényelme miatt viszont nem tudom mennyire jó ötlet a hosszú túra vele.

szerintem nagyon max olyan 150kmre lehet használni. Az ugye 60as átlaggal is 2,5óra ami nem kis idő egy kényelmetlen nyeregben.

2019. ápr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnos mindkét előttem szóló bölcsen látja a helyzetet, jót akarnak azzal, hogy mem javasolják ezzel a géppel a túrázást.

Én sem javaslom egy ilyen kis mocival a túrázást, na nem azért, mert nem bírja a nyélgázt, hanem te nem bírnád a kényszer üveghangot...ugyanis egy idő után ráérzel arra, hogy bizony tartani kellene a tempót a forgalommal, mert egyébként örök balesetveszélynek vagy kitéve.


Tudom, mert én is túráztam egy 50-es Seyr-Puch géppel. Hiába ment akár 70-et is, a 7 ezres fordulat kikészít. Igazi túraélményt fotelmotor, 400 ccm körül nyújt. Négy ütem, csendes, és ha kell, megy mint a szél.


A kérdésedre válaszolva a nyélgáz 70%-a lenne az ideális, de az már lassú a forgalomban. Életvaszélyes állandóan az út szélén izgulni, pláne kamionok előzésekor keletkező széllökéseket kivédeni.



Az Aprilia mindent kibír, még a tartó nyélgázt is, csak az hosszútávon nem nagy élmény. Tudom, mert körbeutaztam az országot.

Csak nagymotor.

2019. ápr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Most is járnak simsonokkal 1-2e km-es túrákra. Ha ők kibirják, kibirod te is. Arra készülj, h nem mehetsz minden úton és, h a tempó miatt elég unalmas lesz. Legyen nálad tartalék gyertya, bowden, defektjavító és lánckenő cucc,sárga mellény,ivóvíz, aztán hajrá!
2019. ápr. 16. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A max fordulatszám 12ezer. 8-9 ezernél megyek 90-95-öt. Nem gondolnám lassúnak. Leghosszabb utam 300km volt egy nap. Nem egyhuzamban de én bírtam. A hanggal nincs probléma, mert szeretem.
2019. ápr. 16. 05:59
 6/11 A kérdező kommentje:
A lényeg: 8-9 ezres fordulaton 90-95-tel kibirná a gép mondjuk egy 400-500km-es túrát? (5-6 óra kb)
2019. ápr. 16. 06:02
 7/11 dirtboy ***** válasza:

Mlndjuk ezt nem vágom. Utána olvastam a motornak és több helyen azt írják hogy 75-85közt van a vége.

Hogy tud neked 8-9ezres fordulaton 90-95öt menni?

2019. ápr. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Max sebességem 105. Sportkipufogó és jó áttét.
2019. ápr. 16. 09:02
 9/11 anonim ***** válasza:
a 8 ezres fordulattal simán elmegy 500 kilométert. csakhát egyfolytában itt nemigen tudsz megenni ennyit.
2019. ápr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért ne? Sok acsarkodó azt hiszi, hogy csak nagymotorral lehet motorozni. Autóval is sokan álva hagynak, mert nem számít nekik a seb.határ. Ahol 90el lehetne menni sokan 130al mennek.

Én is járok 50-es motorral hosszú távon, de abszolút nem érdekel kit tartok fel.

2019. ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!